Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: urząd zamknięty, płacić trzeba

Sprawy Czytelników: urząd zamknięty, płacić trzeba

9
Spraw urzędowych w dobie pandemii koronawirusa nie możemy załatwiać osobiście, co powoduje problemy. Na jeden z nich – regulowania opłat – zwrócił uwagę nasz czytelnik. Otrzymaliśmy od niego na redakcyjną skrzynkę następującego maila: 

„W naszym mieście większość urzędów jest zamknięta. Sklepy budowlane i spożywcze pozostają jednak otwarte. Wprowadziły odpowiednie procedury, jak wchodzenie do nich pojedynczo, mierzenie temperatury bez dotykania klienta i odkażanie dłoni. Dzięki temu każdy może zrobić zakupy. Natomiast Urząd Miejski nie pozwala na zapłacenie na miejscu podatku od nieruchomości. Powód? Również jest zamknięty. Można tam jednak zadzwonić i dowiedzieć, że gdy się nie zapłaci tego podatku w terminie, to naliczy on odsetki. Zastanawiam się, dlaczego, skoro urząd jest nieczynny z przyczyn niezależnych od mieszkańca i nie można dokonać opłaty w kasie? Przecież mógłby wprowadzić procedury jak w sklepach i kasa mogłaby być czynna. Dlaczego tego nie zrobił?

Z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do Anety Klimek, rzecznika prasowego magistratu. Oto odpowiedź:

„W urzędach administracji publicznej bezpośrednia obsługa interesantów została zawieszona do odwołania na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Niezbędne sprawy można załatwić inną drogą komunikacji. Zapłata podatków i opłat lokalnych jest możliwa tylko przekazem pocztowym, przelewem bankowym lub za pomocą prywatnej bankowości elektronicznej. Numery rachunków bankowych są na stronie BIP Urzędu Miejskiego, a w zakresie podatku od nieruchomości indywidualny numer rachunku bankowego jest podany na każdej decyzji”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Więc jest jak zapłacić…
Jak nie masz konta w banku,zamiast do urzędu idź na pocztę i nie szukaj dziury w całym szanowny czytelniku.

I stoj caly dzien pomysl ze to moze byc starsza osoba.

PRZELEW to taki sposób płatności, który nie wymaga macania klamek i trucia innym d… y. Więc załóż człowieku konto i nie marudź, innych kłopotów nie masz? A elpinfo to co propagator średniowiecza? Jak mi spłuczka od WC przestanie działać to też napiszecie o tym artykuł? Podajcie lepiej link do strony gdzie jest zbiórka dla szpitali na sprzęt ochronny albo jak pomagać zmęczonym pielęgniarkom i lekarzom, zamiast pisać o bzdurach zacofanego frustraty.

A gdzie pomoc państwa dla służb? 2 000 000 000 by starczyło na co najmniej 12 m-cy „ale to już było…”

Zostań politykiem, posłem, ministrem, premierem. Wejdziesz w stado 461 osłów to zobaczymy jak będziesz gadał :)) punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia Mihał.

Ty nie pierwszy mi to mówisz. Dziękuje.
Ale nie mogę, bo nie ma okręgowych mandatów poselskich, edit. jednomandatowych okręgów wyborczych. Interesuje się polityką etc. etc., a byłem na jednych w życiu wyborach jak wchodziliśmy do uni, bo miałem prawo wyborcze, i szybko zrozumiałem że to wszystko jest U S T A W I O N E!

Taki ”prank” 🙂

Uwagę zwrócił pewnie osobnik robiący na tzw. „krzywy ryj” więc założenie konta nie wchodzi w grę 😀

Moja 72 letnia mama sama wykonuje opłaty przez internet, zamawia na allegro. Nie jest geniuszem, nie ma wyższego wykształcenia. Nauczyła się tego sama z moją lekką pomocą. Do zgłaszającego problem: opłaty robimy przeważnie miesiecznie, proponuję pomagać osobom starszym. Chyba młodzi nie mają problem ów z przelewami?