Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: horrendalne stawki za kontener

Sprawy Czytelników: horrendalne stawki za kontener

18
Stawki za odbiór odpadów komunalnych poszły niedawno w górę i zapewne nie była to ostatnia podwyżka. Nasz czytelnik przekonał się natomiast ostatnio, ile może kosztować wywiezienie innych. 

Otrzymaliśmy od niego następującego maila:

„Skontaktowałem się z firmą, która zajmuje się wywozem odpadów w sprawie wynajęcia kontenera. Chodziło o gruz, trzy sztuki drewnianych tregrów, deski z podłogi z pomieszczenia o powierzchni około 20 metrów kwadratowych i niewielką ilość piasku. Informacja na temat kosztu za kontener o pojemności 6 metrów sześciennych wbiła mnie w fotel. Zaproponowali 2600 zł + 8% VAT! Korespondencja odbyła się mailowo. Po otrzymaniu tej ceny nawet zastanawiałem się, czy nie jest pomyłką, ale na to pytanie, również skierowane drogą mailową, odpowiedzi już nie było. Nie wiem, jak traktować tę cenę. Jako ciekawostkę, żart czy zachętę dla wszystkich do pozbywania się odpadów gdziekolwiek? Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, do którego mogę się zgłosić nie odbiera ani tregrów, ani desek, ani piasku, jedynie gruz. I to też w określone dni tygodnia. Chyba zaczynam rozumieć przedsiębiorców pozbywających się śmieci w miejscach niedozwolonych. Kontenery za 2600 netto? Do czego to zmierza?”.

Masz sprawę? Napisz do nas!




  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  18 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dobra zmiana ….

  NOWY ŁAD

  Nowy Polski Ład

  Powrót Tuska, wraz z niezliczoną ilością śmieci z Niemiec, które zapełniła nasze wysypiska.. monopol niemieckich film na wywóz odpadów z polskich miast plus mafia śmieciowa. Po za tym za duży dobrobyt, wszędzie tylko remonty i remonty za Tuska nie było stać i był spokój. dobra zmiana..

  Niemcy wywożą śmieci z Polski? tego jeszcze nie było

  A prócz winy Tuska coś jeszcze?

  Od 6 lat rządzi dobra zmiana, Szyszka pozwolił na przywóz śmieci z calej europy, jak okazało się jaki z tego problem wprowadzili regulacje mordujące małe firmy w tej branzy Ale Wina Tuska

  Ze 3 miesiące temu zamawiałem kontener 8 m^3 z firmy ze zgierza, cena zdaje się 1600 za surowce zmieszane.

  Dobra Zmiana doprowadziła do monopolizacji rynków śmieci. Zresztą jej celem jest monopolizacja całej gospodarki.

  Normalnie wywalać gruz do lasu, nie wnikać w ogóle. Z ludzi idiotów robią na każdym kroku. Zapłać więcej za to za tam to. Dosyć.

  Rozumiem, że te kontenery to jakaś firma prywatna wynajmuje?
  Skoro nie ma możliwości samemu gdzieś gruz oddać, to gdzie go oddają te firmy po zabraniu gruzu?
  PS. Tu C…u co na drodze polnej przed placem zwiku przy ulicy słonecznikowej, który wysypałeś gruz budowlany z dechami. Będę cie c…u obserwował i cię złapę! Wprowadzi się taki c…j i syf robi. Od czasów wojny nikt tam tak nie naśmiecił bo rdzenni mieszkańcy wsi mają kulturę osobistą!

  Last edited 1 rok temu by nieścisłość

  Hahahahaha wystarczy popatrzeć na te wasze zagrody

  syf mam w zagrodzie ale nie wywalam go na drogę na pola. a to różnica cieciu

  Czytelnik, podobnie jak inni, którzy się tu wypowiadają to zwyczajne lenie i ignoranci. Gruz można spokojnie oddać za darmo i to w wielu miejscach. Drewno można pociąć i na opał, a czasem nawet na nim zarobić. Jak widzę remont mieszkania i na chodniku kontener, w którym ląduje razem: gruz, drewno, śmieci, meble, zabawki, wyposażenie kuchni, części samochodowe to od razu wyobrażam sobie kto jest właścicielem takiego mieszkania.

  Łatwo się pisze pociąć drzewo na opał tyle że nie można palić takim drzewem

  Jak chcesz mądralo to ci to drewno sprzedam po okazyjnej cenie. Gruz można wywieźć, to przyjedz zapłacę Ci drewnem za wywóz gruzu mądralo. Jak masz remont na wsi 40km od Pszok w którym dyktują ci w jakie dni masz przyjechać to ja takie punkty mam gdzieś, bo nie wiem czy kojarzysz co to praca ale ja pracuje w godzinach pracy tych punktów. A ja jak czytam takie teksty jak Twoje to od razu wyobrażam sobie oddział PCM ten na samym końcu, to takie miejsce idealne dla takich żmij plujących kadem ja ty. A lenia i ignoranta poszukaj u siebie w… Czytaj więcej »

  @Heniu: W artykule nie było mowy o tym, że drewno nie nadaje się na opał. Najpewniej jest wprost przeciwnie, ponieważ kiedyś nikt nie zabezpieczał drewnianych belek stropowych czy podłogowych, więc spokojnie można to z czystym sumieniem spalić. @Gdff: Gdybyś nie zauważył to od jakiegoś czasu w PL panuje bum budowy domów, zwłaszcza poza miastem. Często można spotkać ogłoszenia, że właściciel przyjmie każdy gruz do utwardzenia terenu. Jako mieszkaniec wsi nie możesz o tym nie wiedzieć. Nie czepiam się specjalnie tylko przez lata uczestniczyłem w remontach, oglądałem inne budowy i nie sposób tolerować wszechobecny na niewielkich budowach/remontach tumiwisizm. Kalumnie pod moim… Czytaj więcej »

  Last edited 1 rok temu by racjonalny

  Ciekawe jak oddasz gruz na np. Warzywnej gdy przekroczysz limit 1m3 na rok na adres. Z małej łazienki w bloku potrafi się zebrać więcej gruzu. Limit jest też na gabaryty, więc na logikę się wydaje że jak ktoś ma dużą kanapę to przekroczy 1m3 objętości i powinien w ciągu 2 lat wywozić kawałkami. Drewno tak jak piszą poprzednicy, najczęściej lakierowane, pokryte farbami lub płyty mdf czyli nie można. Dlaczego części samochodowe, meble, zabawki lądują? Spróbuj sprzedać przez internet a zobaczysz jak Cię opłaty za wystawienie ogłoszeń dojadą. Więc jak niska wartość to lepiej wywalić bo z doświadczenia wiem że przy… Czytaj więcej »