Strona główna Aktualności Z miasta Spór o ścieżkę rowerową

Spór o ścieżkę rowerową

10

Kończy się remont chodnika na ulicy Grota Roweckiego, ale zaczyna spór o ścieżkę rowerową, która przechodzi przed przystankiem.

Prezydent Zbigniew Dychto wysłał do Starostwa Powiatowego (wykonawca ścieżki) pismo z pytaniem o zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów korzystających z przystanku przy ulicy Grota Roweckiego. Ścieżka poprowadzona została przed przystankiem, co może prowadzić do kolizji pieszych z rowerzystami. Prezydent twierdzi, że droga rowerowa powinna omijać przystanek tyłem i o ile zachodzi potrzeba należy przestawić wiatę w stronę zatoki. I tu pojawia się problem.

– Gdy rozpoczynaliśmy realizację zadania, otrzymałem pismo od inżyniera miasta, w którym zabronił przestawiać wiaty przystankowe – tłumaczy Adam Krasiński, odpowiedzialny za inwestycje drogowe w starostwie. – Żądali zachowania istniejącej lokalizacji wiat przystankowych, gdyż jest to jeden z elementów trwałości projektu, za który jako beneficjent odpowiada Urząd Miejski. Musieliśmy poprowadzić drogę rowerową przed wiatą i tak zostanie.

REKLAMA
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I bardzo dobrze UM zrobił 🙂
Projekt ścieżki rowerowej taki sam projekt hali na św Jana „do dup.” tylko się pytam kto odebrał te inwestycję ?

Czemu ci wszyscy którzy z niej korzystają (hala) chodzą tam a nie grają czy trenują w innych obiektach skora taka do d….? Krytykować anonimowo dla zasady jest ok? Pomyśl trochę gdzie i w jakich warunkach odbywały by się te wszystkie treningi, zawody, inne imprezy sportowe i nie tylko. Tego typu hale na terenach gmin budują ich władze. W Pabianicach jest jak zawsze inaczej bo jej władze z Panem prezydentem na czele nic nie robią. Muszą inni robić za nich. Władze miasta niestety tylko stać na krytykę i to inwestycji których nie są pomysłodawcą ani realizatorem. No skoro trzeba się czymś… Czytaj więcej »

Czemu nastąpił odbiór obiektu skoro:
Woda zamiast wpływać do kanalizacji wypływała na korytarze.
Stopnie schodów podobno są za wysokie jeśli chodzi o normy w takich obiektach ?
Po pół roku użytkowania na ścianach grzyby popękane płytki i jeszcze ściany otynkowane chyba z odpadów.
Gdzie jest parking dla samochody ?

https://epainfo.pl/co-z-ta-hala/

Pozdrawiam pracownika starostwa 🙂

woda wypływała bo takie barany jak Ty nie szanują własności innych – nie moje to można rozwalać – a „podobno” to wielka różnica od na pewno – Ty podobno masz rozum – brzmi prawdopodobnie ale czy na pewno?

Merytoryczna dyskusja na poziomie pracownika starostwa 🙂
Nie obrażaj inny bo sam możesz zostać obrażony!

Przed każdym przystankiem na ścieżce rowerowej powinien być sygnalizator świetlny, znak STOP i poprzeczne muldy ewentualnie małe rondo ….. włodarze miasta na pewno coś wymyślą tak jak uszczęśliwiają swymi pomysłami użytkowników skrzyżowania 20 Stycznia – Myśliwska

A to będzie ścieżka rowerowa czy po prostu dwukolorowy chodnik?

Ja tylko dodam od siebie, że ktoś sprytnie podpisujący się „Epainfo” to nikt z redakcji portalu 🙂

Nie jestem z redakcji portalu.

w łodzi w wielu miejscach są pasy na ściezce rowerowej i pieszy ma tam pierwszeństwo, według mnie wystarczy zrobić tutaj ze dwa białe pasy i będzie sprawa załatwiona, plus jakiś znak ostrzegawczy