Strona główna Aktualności Z miasta Spółdzielnia prezentuje wzrost kosztów swojej działalności

Spółdzielnia prezentuje wzrost kosztów swojej działalności

9

Lokatorzy Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali pismo dotyczące podwyżki za czynsz. Władze spółdzielni wyliczają wzrost kosztów związanych z działalnością.

W piśmie zamieszczono przykładowe usługi i produkty porównując ceny z 2019 roku do tych obecnych. W tabeli jest 50 pozycji. Dla przykładu, usługi malarskie zdrożały o 50%, wymiana okna o 70%, usługi kominiarskie o 55%, energia elektryczna w pomieszczeniach wspólnych o około 62%.

W wyliczeniach znalazły się również środki czystości, narzędzia pracy i inne materiały m.in. sól do posypywania chodników (wzrost cen o 97%), czy piasek (31,95%).

– Przeliczając, analizując rezygnując z czego tylko się da, udało nam się sprawić, by wzrost opłat w porównaniu z tymi przedstawionymi przedstawionymi w tabeli był zdecydowanie mniejszy, dlatego wzrost czynszu od 1 stycznia 2023 roku wyniesie 7,96% – informuje PSM.

Należy podkreślić, że opisywana podwyżka dotyczy cen czynszu. Znacznie więcej zapłacimy za ogrzewanie, bowiem Zakład Energetyki Cieplnej podniósł ceny średnio o 27%.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a czy podała w co zainwestowała pieniadze ze sprzedazy działki przy ulicy smugowej? Jak te 5 mln zł zostały zainwestowane by obniżyc koszty działania SM? W innych miastach poza tradycyjna termomodernizacja budowane sa kolektory i PV na dachach by faktycznie obnizyc koszta…

w związku z szalejącą inflacją wnoszę o podwyżki dla zarządu

Ten zarząd to banda leśnych dziadków emerytów

Ciekawe że w PSM analizuje sie wzrost kosztów ale nie ma refleksji nad ewentualnymi oszczędnościami. Opłaty rozbite na kilka książeczek, druk, papier,itd przerost administracji, komisja weryfikująca docieplenie bloku 6 osób z czego 4 stoją na klatce schodowej a całość oceny sprowadza sie do pytania czy lokator ma jakieś uwagi, przecież uwagi to ja mogę telefonicznie zgłosić. Późna komuna i lokator jako zło konieczne i nic więcej.

Można zrezygnować z otrzymywania papierowych książeczek opłat i wszystko załatwiać elektronicznie.

Proszę zobaczyć jaką temperaturę mają w pomieszczeniach przy zamkowej. Kiedy tam byłem to na pewno ponad 25°C. A jeszcze nie ma temperatur minusowych
. A nam nakazują oszczędzanie

Po tych podwyżkach będziemy chodzić w dwóch różnych butach jak prezes kacz…..

A może zarząd zajął by się poprawą wydajności swoich pracowników. Panie z administracji nr 5 przychodzą do pracy o 7:00 albo i później. Punkt 15:00 to już siedzą w swoich samochodach. W ciągu dnia oczywiście zakupy na ryneczku czy w pobliskim markecie. A jedna dama to pół dnia stoi przed blokiem na papierosie albo nawija przez telefon.

Wzrost kosztów na srodki czystości i sól a od kiedy to oni tacy czyści .Szyby w drzwiach wejściowych oblepione że tylko na….. .Zima tylko na odpie…… .