Strona główna Sport Piłka nożna Solidarni bramkarze

Solidarni bramkarze

0

Fioletowi” tylko zremisowali z wiceliderem, choć przez niemal godzinę grali w przewadze, a w bramce rywali stał zawodnik z pola. Pabianiczanie nadal nie wygrali meczu u siebie.

PTC Pabianice – Stal Głowno 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 – Eryk Lebioda 52. min (rzut karny), 1:1 – Jacek Hiler 76. min.

Od 24. minuty rywale musieli grać w osłabieniu i bez nominalnego bramkarza. Dariusz Smurzyński dostał czerwoną kartkę za interwencję poza polem karnym, a na ławce nie było rezerwowego bramkarza. W efekcie między słupkami stanął pomocnik Krzysztof Suchenek i radził sobie na tyle dobrze, że do przerwy bramek nie oglądaliśmy.

Cztery minuty po wznowieniu gry Mateusz Kling uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, a Krzysztof Suchenek z problemami wybił piłkę na rzut rożny. To jednak grający w osłabieniu rywale objęli prowadzenie. W 52. min brak komunikacji między Kaźmierczakiem a R. Znojkiem wykorzystał Eryk Lebioda, który przejął piłkę blokowaną przez stopera PTC uprzedzając bramkarza. Golkiperowi z Pabianic nie pozostało nic innego niż faulować. Sam poszkodowany okazał się skutecznym egzekutorem „jedenastki” zdobywając 15 bramkę w sezonie. Chwilę po objęciu prowadzenia szarżującego Lebiodę faulem powstrzymał drugi z braci Znojków i także otrzymał żółtą kartkę.

Niespełna kwadrans przed końcem meczu “fioletowi” wyrównali za sprawą wprowadzonego chwilę wcześniej Jacka Hilera. Pomocnik PTC zgarnął zbyt krótko wybijaną piłkę i umieścił ją w siatce. Wydawało się, że grający w przewadze gospodarze pójdą za ciosem, ale w 81. min siły się wyrównały. Za dyskusję dotyczącą wyrzutu z autu na połowie rywali drugą żółtą kartę i w konsekwencji czerwoną obejrzał bramkarz PTC.

W końcówce raz jeszcze szarżował Lebioda, ale zdecydowanym faulem powstrzymał go kapitan PTC – Dawid Kaźmierczak, który obejrzał żółtą kartę. Strzał z rzutu wolnego nie zagroził zaś bramce pabianiczan i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

PTC: R. Znojek – Madejski, Kaźmierczak, B. Znojek, Stuchała – Kaczmarkiewicz (78. min, Miszczak), Hetmanek (71. min, Hiler), Kling (82. min, Wilczyński), Bartos, Kolasa – Cukierski (78. min, Klimek).

Stal: Smurzyński – Miziołek, E. Ignatowski, A. Tomczyk, Maciak (25. min, K. Suchenek) – P. Ignatowski, Nowak, Florczak, Gibała, Kret – Lebioda

Żółte kartki: R. Znojek, B. Znojek, Kaźmierczak – Nowak.

Czerwone kartki: 81. min Radomir Znojek (za drugą żółtą) – 24. min Dariusz Smurzyński (za faul przed polem karnym).

REKLAMA