Strona główna Aktualności Komunikacja Solarisy z opóźnieniem. Kary dla producenta

Solarisy z opóźnieniem. Kary dla producenta

2

Wbrew zapowiedziom, że w listopadzie do Pabianic będzie dostarczonych osiem nowych autobusów hybrydowych, tak się nie stanie. Produkująca je dla naszego miasta firma Solaris ma wyraźne problemy z dotrzymaniem terminów. I musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi.

Dwa pojazdy przyjadą prawdopodobnie pod koniec bieżącego tygodnia. A kolejne?

– Wykonawca zadeklarował wstępnie, że w styczniu, aczkolwiek możliwe, że nastąpi to wcześniej. Te, które otrzymamy lada dzień też miały być później, gdyż do 20 grudnia, a okazało się firma zdąży z nimi jeszcze w tym miesiącu – wyjaśnia Marcin Chmielewski, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w Urzędzie Miejskim.

Niewywiązanie się w czasie z dostawą oznacza dla producenta przewidziane w umowie kary. Za każdy dzień opóźnienia wynosi ona 4 tysiące złotych – od jednego autobusu. Jeśli firma dostarczy je dopiero po Nowym Roku, będzie musiała zapłacić miastu ponad 1 milion złotych.

Pabianice kupią od niej finalnie osiemnaście Solarisów. Na razie są dwa. Po tym, jak pojawi się kolejnych osiem, do wyprodukowania pozostanie jeszcze osiem następnych. Termin ich dostawy upływa w maju.

2
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
2 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wardemar

No i tak to można kupować autobusy, jeszcze nam płacą za to

No proszę jaki to negocjator z tego Mackiewicza