Strona główna Na sygnale Kryminalne Skradzione huśtawki ogrodowe targał do Ksawerowa

Skradzione huśtawki ogrodowe targał do Ksawerowa

2

Pijany 47-latek ukradł z ogródka restauracyjnego w Pabianicach (ul. Kilińskiego) dwie huśtawki ogrodowe. To nie pierwszy wybryk zatrzymanego. 

21 marca 2023 roku pabianiccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mebli ogrodowych i zniszczenie fragmentu ogrodzenia.

Do kradzieży doszło 4 dni wcześniej na terenie ogródka restauracyjnego w Pabianicach. 47-latek idąc ulicą Kilińskiego zauważył na terenie posesji dwa wiszące fotele, które postanowił ukraść. Najpierw zrobił dziurę w lamelowanym płocie, dzięki czemu dostał się na teren ogródka. Następnie obie huśtawki przerzucił przez ogrodzenie.

– Mężczyzna chciał je zanieść do swojego domu, jednakże w drodze do Ksawerowa jedną porzucił pod drzewem. Z kolei, drugi wiszący fotel wraz ze stelażem zaniósł do swojej posesji, by ostatecznie umeblować nim pokój. Długo jednak nie nacieszył się łupem, gdyż policjanci szybko go namierzyli – opisuje zdarzenie pabianicka policja.

47-letni ksawerowianin został szybko zatrzymany przez policjantów, tłumaczył, iż zrobił to „z głupoty i przez nadmiar spożytego wcześniej alkoholu”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za popełnione przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawiania wolności. Ponieważ działał w warunkach recydywy, sąd może podwyższyć mu wymiar kary o 2,5 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kurde bele Panie Przemku, w Piemoncie jakiś kościół robią a tutaj tylko artykuły o złodziejskich menelach xD

Ksawerów to sodoma i gomora