Strona główna Sport Piłka nożna Siódemka nie jest ich szczęśliwą liczbą

Siódemka nie jest ich szczęśliwą liczbą

2

Fioletowi rozegrali swój trzeci przedsezonowy sparing. Odnieśli też trzecią z kolei porażkę, dodatkowo tracąc w kolejnym meczu z rzędu aż 7 goli.

W pierwszym starciu z Jutrzenką Bychlew rywale wygrali 3:2, później lanie spuścił pabianiczanom GKS Ksawerów (7:2). Teraz przeciwnikiem była grająca w klasie okręgowej Stal Głowno, która rozbiła PTC aż 7:1. Winy takiego stanu rzeczy trzeba jednak upatrywać w kadrze meczowej, którą dostępną na ten pojedynek miał trener Michał Buchowicz.

Niedostępni tego dnia byli między innymi bramkarz Krystian Wawrzyński, obrońcy: Paweł Drewniak, Filip Stuchała i Bartosz Znojek, pomocnicy: Jacek Hiler i Marcin Kaczmarkiewicz oraz armaty PTC Pabianice czyli Piotr Szynka i Rafał Cukierski.

W bój poszła więc zbieranina młodzieżowców, którzy w starciu ze zgranymi ze sobą i doświadczonymi wieloletnią grą w okręgówce piłkarzami Stali Głowno mogli zdziałać niewiele. „Honor” uratował naszemu zespołowi najbardziej doświadczony Dawid Boratyński, który zdobył jedynego gola dla PTC.

Sytuacja u fioletowych nie wygląda najlepiej. Oczywiste jest, że w tak niskich ligach piłkarze w okresie letnim wyjeżdżają na wakacje i trudne jest zebranie pierwszej jedenastki na sparingi. Jednakże pierwsza kolejka sezonu 2018/2019 startuje już 15 sierpnia i pabianickiemu zespołowi może być trudno wejść dobrze w meczowy rytm. Trudno także będzie oczekiwać od młodzieżowców wygrywania starć ze znacznie starszymi i bardziej doświadczonymi piłkarzami rywali.

PTC Pabianice: Testowany, Sikorski, Prochuń, B. Znojek, Gręda, Kaźmierczak, Bednarski, Mikołajczyk, Pruszkowski, Latuszkiewicz, Boratyński.

Na zmiany: Radziszewski, R. Znojek, Krystera.

2
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
2 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marek77

Skoro „ODNIEŚLI” trzecią z rzędu porażkę to najwyższy czas by ” PONIEŚLI” wreszcie zwycięstwo!

Pabianiczanin

Ale że o co chodzi? Przecież jeszcze nie tak dawno trener powiedział, że chcą ogrywać młodzież i dawać im szanse w meczach. Takie będą skutki 🙂