Strona główna Aktualności Z miasta Siłownia, plac zabaw, ścieżki spacerowe… Budowa w toku

Siłownia, plac zabaw, ścieżki spacerowe… Budowa w toku

4
fot. UM
Na teren przy ul. Konopnickiej 39, gdzie mieści się Centrum Seniora i swoją siedzibę mają harcerze, weszła firma, która dokona tam dużych, pozytywnych zmian.
Celem jest zagospodarowanie otoczenia na cele wypoczynkowo – rekreacyjne, aby mogło ono służyć mieszkańcom, w różnym wieku. Związane z tym prace trwają w najlepsze. W ich zakres wchodzi m.in. budowa ścieżek spacerowych i wyłożonych kostką miejsc parkingowych.
Nowość ma stanowić duża altana, pod którą na razie zrobiono fundament.
– Będzie mogła pełnić funkcję sceny. Ponadto powstanie siłownia plenerowa i plac zabaw, którego teren został już ogrodzony – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.
Robotników czeka jeszcze montaż systemu nawodnienia, budowa oświetlenia oraz urządzenie zieleni. Powierzchnia terenu to 2450 metrów kwadratowych.
Prace są wykonywane w ramach budżetu obywatelskiego. Rewitalizacja tego miejsca to jeden z sześciu zwycięskich projektów.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Po co to komu?

Ze śwagrem w jeden dzień zrobiliśmy korytowanie z zasypką ławe fundamentową i obrzeża wokół z kostki bazaltowej, drugi dzień zajęło nam plantowanie i układanie kostki cztery palety ok. 50m2, i to wszystko za pomocą dwóch szpadli, poziomicy łaty sznurka pożyczonej zagęszczarki kadetta i przyczepki 😀 koszt pospółki z transportem 300, cement 200, kostka 1 600, obrzeża (odzysku jakieś 500), plus paliwo i robocizna to Góra 3 300 – 3 600 do 4 000, z fakturą 5 500. A ile by to kosztowało tzw. Budżet Obywatelski? Ze 20 000 byłoby mało…

Last edited 2 miesięcy temu by Mihał

Covid-19 uzmysłowił nam, jak ważne jest bycie na świeżym powietrzu, w otoczeniu innych ludzi. Tym bardziej cieszy fakt, że takie miejsce powstaje. Potrzebujemy (zacytuję A. Osiecką) powietrza, światła i zieleni.

Za pozno, czy za późno?