Strona główna Aktualności Sierżant z Pabianic odebrał medal

Sierżant z Pabianic odebrał medal

9
28 lutego 2025 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczono medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Wśród wyróżnionych znalazł się sierżant Dawid Kwieciński z pabianickiej komendy, który wykazał się niezwykłą odwagą, ratując ludzkie życie.

Podczas uroczystości obecni byli goście honorowi, w tym wdowa po zmarłym policjancie, pani Anna Struj, minister MSWiA Tomasz Siemoniak oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń. W wydarzeniu uczestniczyli również komendanci wojewódzcy i ich zastępcy, wśród nich inspektor Arkadiusz Sylwestrzak, szef łódzkiego garnizonu policji.

Sierżant Dawid Kwieciński został wyróżniony za swoją bohaterską interwencję, która miała miejsce 18 lutego. Funkcjonariusz, ryzykując własne życie, uratował 38-letniego mężczyznę z płonącego domu oraz pomógł ewakuować zwierzęta. Tego dnia policjanci wyprowadzili z budynku dwóch mężczyzn i psa, zapobiegając tragedii. W akcji uczestniczyła również młodsza aspirant Agnieszka Chodzicka, która w 2023 roku została uhonorowana tym samym medalem za ratowanie ludzi z pożaru.

Więcej  o akcji na ul. Pomorskiej. 

Medal ten to prestiżowe wyróżnienie przyznawane policjantom za podjęcie działań ratowania życia lub mienia z narażeniem własnego zdrowia i życia, zarówno w czasie służby, jak i poza nią. Może on zostać przyznany tej samej osobie tylko raz. Do tej pory odznaczenie to otrzymało 472 funkcjonariuszy Policji, w tym dwa medale pośmiertnie. W tym roku minister spraw wewnętrznych i administracji uhonorował nim 81 policjantów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Struj porządny chlop, Maj tez ale go capnęli…

Uważam że odznaczenie od takiego manipulatora, człowieka który notorycznie mija się z prawdą , zamiast mikrofonu świeci sobie w oczy , to po prostu wstyd

Gratulacje i podziękowania dla Pana sierżanta D. Kwiecińskiego, bo możliwe, że ktoś zawdzięcza Panu życie …

makePolandgreatagain

Policja, to nie jest prywata, tylko określona formacja i zobowiązania. Odmówi, bo wstyd ? Możesz sobie uważać co chcesz, ale od PRP A.Dudy przyjąć medal, to dopiero obciach. Jeden z antykomunistycznych opozycjonistów odmówił przyjęcia, uzasadniając, że prezydent Andrzej Duda łamie konstytucję, nie kieruje się ideałami Solidarności oraz nie przestrzega wyroków Trybunału Konstytucyjnego.
Co tam, taki Siemoniak …

Last edited 2 miesięcy temu by Obserwator

Panowie policjanci mają chyba odmienne zdanie skoro je przyjęli zamiast odmówić

Uważam, że niezdolność do napisania jednego zdania po polsku, to po prostu wstyd.

Oni stali tam gdzie ZOMO?

Chyba tylko ty. Jacy oni ? Jest rok 2025 !

Siemoniak niech wraca na ukrainę

Po pierwsze : a co mnie twój Siemoniak ? Po drugie : póki co, nie ty mu wyznaczasz, gdzie ma wracać. I na koniec : zadzwoń do niego z tą propozycją, może będzie ci wdzięczny 🙂 …