Strona główna Aktualności Walczymy o serduszko małego Stasia

Walczymy o serduszko małego Stasia

0

U półrocznego Stasia z Babiczek w gminie Lutomiersk lekarze zdiagnozowali śmiertelną chorobę. Chłopczyk jak najszybciej powinien przejść przeszczep serca. Karoliny i Mariusza Angiel, rodziców, nie stać na bardzo drogą operację i rehabilitację. Pomóżmy im zebrać pieniądze, które uratują temu malcowi życie!

Potrzebna kwota to aż 1 mln 200 tys. zł. Do tej pory zebrano prawie 424 tys. zł. Na konto fundacji, pod opieką której jest chłopczyk wsparcie płynie cały czas, ale brakuje jeszcze bardzo dużo. Liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata. Można dokonywać ich tutaj: https://pomagam.pl/Serduszkodlastasia

Staś cierpi na kardiomiopatię przerostową. To choroba, w wyniku której serce rośnie za szybko. W przypadku malca już teraz jest ono dwukrotnie większe niż powinno być. Rodzice nie poddają się w walce o synka, chociaż bywają trudne momenty. Jak rozmowa z jednym z lekarzy, o czym napisał na swoim facebookowym profilu pan Mariusz:

Na szczęście wielu ludziom nie jest obojętny los tej rodziny. Jeden koszmar już przeszła (państwu Angiel w wyniku choroby zmarła córeczka Ala). W zbiórkę na rzecz ich synka włączyli się nie tylko znajomi i przyjaciele. Prowadzi ją m.in. Aleksandrów Łódzki.

Z pomocą spieszą też strażacy – ochotnicy. W najbliższą sobotę (27 października) przed siedzibą OSP w Kazimierzu odbędzie się piknik charytatywny „Serduszko dla Stasia”. W programie m.in. występ Marcina Maciejczaka, uczestnika programu „Mam talent”, pokaz taneczny w wykonaniu „Dynamic Beat”, taniec flamenco dla młodszych i starszych (pod okiem Agnieszki Izydorczyk), konkursy, zabawy dla dzieci, malowanie twarzy. Będą też napoje, dania z grilla i domowe wypieki. Start o godz. 14.

Wesprzeć zbiórkę możemy też podczas niedzielnego pikniku (28 października) w parku na placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim. Do udziału w nim zaprasza OSP Niesięcin oraz pozostali druhowie z gminy Konstantynów Łódzki. Imprezę poprowadzi Małgorzata Błażewicz, prezenterka radia Eska. Wystąpią: Lawender, Remigiusz Ziółkowski z zespołem, AleQuartet, Marcin Maciejczak, Szwalnia, Flash Dance, Sound Fusion, Hicior. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Diwers Dance. Nie zabraknie też innych atrakcji. To m.in. grupa motocyklowa Moto Kanzas, Clasic Cars Łódź, samochody strażackie, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, aukcje charytatywne, domowe ciasta, kiełbasa z rożna, strażacka grochówka. Początek o godz. 13.

Cały dochód z obydwu pikników zostanie przeznaczony dla Stasia.

Historię chłopca i jego rodziców opisywaliśmy wcześniej TUTAJ i TUTAJ.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o