Strona główna Sport Sporty walki Sebastian z sukcesem w pucharze

Sebastian z sukcesem w pucharze

0
Sebastian Szymczyk (z lewej)

Reprezentant PTC Pabianice Sebastian Szymczyk pojechał do Warszawy, by walczyć w Pucharze Polski Kadetów.

Pabianiczanin wystartował w kategorii wagowej 65 kilogramów rywalizując w stawce 42 zawodników. W eliminacjach stoczył 5 pojedynków i wszystkie zwyciężył. W finale mierzył się z Oskarem Piątkiem z Olimpijczyka Radom. Niestety, rywal okazał się mocniejszy i po „wózku” pokonał Szymczyka 3:1. Sebastian zdobył jednak srebro i kwalifikacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

O medale walczyli też Jakub Błachowicz (60 kg) i Szymon Zastrużny (71 kg). Niestety, obaj przegrali swoje boje o brązowe krążki.

Na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży poza wyżej wymienionymi awansowali także Wiktor Powalski (51 kg), który po dwóch wygranych sklasyfikowany został na 10. miejscu oraz Jakub Didoch (65 kg). Jakub miał na koncie 3 zwycięstwa i zajął 11. miejsce.

Awans na olimpiadę otrzymywało szesnastu najlepszych zawodników z każdej kategorii wagowej.