Strona główna Sport Sporty walki Sebastian podbił stolicę

Sebastian podbił stolicę

0

Sebastian Szymczyk został najlepszym zawodnikiem międzynarodowego turnieju zapaśniczego rozegranego na warszawskim Targówku.

W turnieju wzięło udział 8 młodzików z PTC, trenowanych przez Grzegorza Szyszkę. Złoty medal dla Pabianic wywalczył Sebastian Szymczyk, który w finałowej walce w kategorii do 59 kg wygrał ze swoim klubowym kolegą – Szymonem Zastrużnym. Sebastian został też uznany, za najlepszego zawodnika turnieju.

Brązowy medal w kategorii do 47 kg wywalczył Jakub Błachowicz, a w kategorii do 53 kg Jakub Didoch.

PTC reprezentowali jeszcze: Dominik Florczak (5. miejsce- 42 kg),  Mikołaj Kopeć (5. miejsce 47 kg), Patryk Walkowiak (13. miejsce – 47 kg) oraz  Mateusz Kłębowski (9. miejsce – 66kg). PTC zajęło 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Podczas zawodów, młodzi zapaśnicy mogli poznać Andrzeja Wrońskiego (na zdjęciu poniżej), dwukrotnego mistrza olimpijskiego i mistrza świata w zapasach.