Strona główna Aktualności Z miasta Sąd rodzinny zadecyduje o karze dla nastolatków

Sąd rodzinny zadecyduje o karze dla nastolatków

34
Policjanci przesłuchali już dwóch młodych chłopaków, którzy pastwili się nad jeżem. Sprawę przejmie sąd rodzinny. 

Przypomnijmy, że w nocy z poniedziałku na wtorek 16-latek i jego rok młodszy kolega znęcali się na jeżem na skwerku przy ul. Szarych Szeregów. Te brutalne wyczyny zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu, a operator powiadomił o zdarzeniu patrol policji. Chłopcy zostali zatrzymani i następnego dnia stawili się w komendzie na przesłuchanie wraz z opiekunami.

Protokoły z przesłuchań trafią do sądu rodzinnego, a nastolatkowie odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami, czego zakazuje ustawa. Jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Przepisy te obowiązują jednak dorosłych, a o karze dla nastolatków zadecyduje sąd rodzinny.

Redakcji udało się ustalić, że nastolatkowie to obywatele Ukrainy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Powinniśmy poznać nazwiska zwyrodnialców. To byłaby odpowiednia dodatkowa kara .

Szybciej poznasz nazwisko jeża – w Polsce chroni się przestępców. Winna jest zawsze ofiara

A w którym kraju jest inaczej?

Last edited 1 miesiąc temu by Mario

Czyli to nie byli pabianiczanie… tylko goście ze wschodu

Proponuję nieodpłatna pracę w schronisku dla zwierząt. 300h. Tak na początek.

Jak tacy waleczni to niech wracają do siebie. Tam mogą się wyżyć ile chcą, a nie Bogu ducha winne zwierzę maltretują. Powinien teraz ich ktoś skopać.

wysłać z powrotem na Ukrainę na Front

Razem z tobą

Dzieci chcecie wysyłać na wojnę?

Skoro to Ukraińcy i brak im atrakcji że muszą pastwić się nad jeżem to worek na plecy i odesłać na Ukrainę niech tam się wykażą bohaterstwem

Odreagowali stres czy pokazali czego nauczono ich w domu ?

Brawo za odważne dziennikarstwo, inne portale informacyjne pominęły kwestie wschodniej brutalności we krwi tych młodzieńców.

Kwestia wschodniej brutalności we krwi.

Nie macie już co robić ?

Bardzo przepraszam, ale czy może Pani rozwinąć swoje pytanie ?

o co chodzi? czego już mamy niby nie robić ? temat tabu bo Ukraińcy ?

Nie kalecz polskiego.

rozwiń swą myśl, ty nasz „Miodku” forumowy ( bez urazy dla prof. Miodka )

Nie kalecz polskiego.

Deportować jak najprędzej. Skoro zachciało im się pastwić nad jeżem, to niech się teraz popastwią nad orkami na froncie.

Popieram.

A może też ich skopać? Niech poczują jak to jest. Najlepiej odesłać ich na Ukrainę- niech dzieciaki tam się wykażą „odwagą”.

A czym się różnią ci Ukraińcy od polskich nietrzeźwych myśliwych, strzelających z rozgoryczenia i frustracji do wszystkiego co się rusza? Do psów, kotów, ciężarnych łani, loch, z których po postrzale w trakcie ucieczki wylatują młode umierające na ziemi w męczarniach? Pytam tych, którzy w szczególności wskazują na narodowość sprawców.

Straszni ci myśliwi, zastanawiam się jakim cudem po lesie biegają jakieś zwierzątka, przecież w każdym krzaku pijany polski myśliwy. I jeszcze jedno polski pijany myśliwy.

Zdecydowanie, piszesz nie na temat.

ewidentnie masz problemy 🙂

Wiem, ale to nie jest artykuł o myśliwych i nie ja z nimi wyjechałem.

Nikt nie odpowie?

Nie tylko u nas dobrze się bawią:
https://www.youtube.com/watch?v=OZ7bFTiJm7Q

Jeżeli obcokrajowiec przebywający w danym kraju ma problem z przestrzeganiem praw i zasad panujących w tym kraju to dla wspólnego dobra wszystkich pozostałych należy go zawrócić z powrotem tam skąd przybył.Mówiąc prościej- deportacja.Popieram powyższe komentarze, dotyczące powrotu do kraju tych zwyrodnialców.

DEPORTOWAĆ!!! NAJLEPIEJ NA FRONT.
Nie mam ochoty utrzymywać żadnych baranów z moich podatków we więźniu.

W Polsce czy Pabianicach takie rzeczy działy się 20 lat temu i nikt na to uwagi nie zwracał. Niestety Ukraińcom brakuje +20lat, postęp robi swoje.
Bloków już nie malujemy, przystanków też nie, kupy po psach sprzątamy, zwracamy uwagę na krzywdy zwierząt… cywilizacja i postęp. Niektórzy muszą się jeszcze dużo nauczyć.

Skoro w nocy z nudów mają czas kopać zwierzęta to na pewno znajdą czas w nocy bronić Ukrainy na froncie. „Dzieci” i „rodziców” DEPORTOWAĆ. Niech tam się zwierzęcą.

Milusio. Może następnym razem skatują jakiegoś człowieka? Kto wie. Trauma im nie pozwala żyć 🙂