Strona główna Aktualności Z miasta Rządowe pieniądze na nową halę sportową nie wystarczą

Rządowe pieniądze na nową halę sportową nie wystarczą

10
Koncepcja hali. Ostateczny projekt może się zmienić
Większość kwoty potrzebnej na nową halę sportową przy Zespole Szkół nr 1 jest już zapewniona, ale wciąż nie wiadomo, kto ją postawi. Będące inwestorem Starostwo Powiatowe w Pabianicach unieważniło przetarg w sprawie budowy tego obiektu. 

Ma on powstać w formule „zaprojektuj i wybuduj” i być gotowy w 2023 roku – zgodnie z założeniami wykonawca musi zrealizować inwestycję w ciągu 22 miesięcy.

Pieniądze na nią, w wysokości 10.348.245 zł, powiat otrzymał z rządowego programu „Polski Ład”. To jednak nie wystarczy, co pokazały oferty potencjalnych wykonawców. Były dwie. Firma ze Skierniewic zażądała 13.980.307 zł, natomiast z Pabianic – 13.874.400 zł.

Według szacunków starostwa koszt nowego obiektu to ponad 11 mln zł. Brakująca suma, jak usłyszeliśmy od starosty Krzysztofa Habury, zostanie zabezpieczona w budżecie powiatu, aczkolwiek z nadzieją, że uda się ją odzyskać.

– Będziemy starali się o dodatkowe środki na budowę z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – informuje starosta.

Jednokondygnacyjna hala będzie służyła uczniom Zespołu Szkół nr 1 oraz klubom sportowym. Znajdą się w niej m.in. pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej o szerokości dwudziestu metrów i długości czterdziestu metrów, z możliwością podziału go na mniejsze boiska treningowe, ścianka wspinaczkowa, szatnie, sanitariaty, pomieszczenia dla trenerów. Koło hali powstanie parking.

Drugi przetarg ma być ogłoszony z końcem listopada.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A basen??? Ja się pytam gdzie jest basen??? Miał być czy nie??? Wiele pytań a tak mało odpowiedzi. Hala sportowa powiatowa chyba już jest, a czy potrzebna następna… Pewnie tak skoro budują.

I jeszcze pięć takich samych silowni zewnetrznych do kompletu

A to musicie dalej głosować dalej na KO/BSR nikt wam ludzie tyle nie obieca co ci ludzie. Z drugiej strony nikgo starsi smutni panowie nie sa zadna alternatywa ale maja „plecy”. O pietrzakach i lewicowych nie wspominam bo zafunduja nam strefe relaksu i szkolenia tolerancji i zwalczania faszyzmu

Racja, z drugiej strony nikogo. Więc musimy danej głosować na KO/BSR.

Można też nie głosować

Nie można, bo wtedy oddajemy głosy tym, których absolutnie nie chcemy.

Mozna wypisac sie z listy glosujacych wtedy decyzje podjete przez politykow po wygranych wyborach nie dotycza Ciebie bo nie uczastniczysz w wyborach

Oczywiście, że dotyczą mnie, bo podejmowane przez nich decyzje dotyczą mojego życia.

a ja wybuduję tor saneczkowy jak mi ktoś da kasę bo na razie przewyższa ten plan mój budżet.

Przed końcem 2023 czyli przed wyborami?