Strona główna Styl życia Rusza Akademia Nauki!

Rusza Akademia Nauki!

0

Ile czasu poświęcasz na odrabianie z dzieckiem lekcji? Za dużo? Twoje dziecko ma słabe oceny a przecież Ty wiesz, że jest bystre? Dużo wie, ale nigdy się nie zgłasza, bo się wstydzi? A może ma świetne oceny, ale widzisz jak powoli traci entuzjazm i dziecięcą kreatywność? Z pomocą rusza AKADEMIA NAUKI!

KAŻDE dziecko może się dobrze uczyć, mieć świetną pamięć, śmiało zabierać głos na lekcji i odnieść w życiu sukces. Trzeba mu tylko wskazać drogę, im wcześniej tym lepiej – mówi Ewa Latkowska, właścicielka Akademii w Pabianicach – Który rodzic nie widział jak jego pociecha zniechęca się do nauki bo zamiast sprawnie zorganizować sobie materiał, i wykorzystać przyjemne techniki do jego opanowania, ślęczy godzinami nad książkami „znęcając” się nad swoim mózgiem, który takiej nauki po prostu nie znosi.

AKADEMIA NAUKI od 19 lat wykorzystuje najnowsze zdobycze psychologii uczenia się i neurodydaktyki (nauczanie przyjazne mózgowi), aby podnosić sprawność czytania i uczenia się oraz w pełni rozwijać potencjał intelektualny dzieci , młodzieży i dorosłych. Co więcej, zajęcia prowadzone są w formie ciekawej gry fabularnej, więc dzieci chętnie w nich uczestniczą.

Jak uczymy:

Wszystkie programy, które prowadzimy z dziećmi w Akademii Nauki, nastawione są na ich rozwój we wszystkich opisanych wyżej obszarach. Poprzez treningi czytania i pamięci uczniowie rozwijają nie tylko swoje zdolności poznawcze (inteligencję, pamięć, koncentrację), ale również ćwiczą silną wolę i budują nastawienie rozwojowe.

Uczymy dzieci, jak działa ich mózg (neuroplastyka), i że każdy może mieć świetną pamięć, jeśli umie z niej odpowiednio korzystać. Dzieci często usłyszą tutaj, że „mózg jest jak mięsień – ćwicząc, stajesz się bystrzejszy”. Rozwijamy myślenie o zasobach wewnętrznych – bo każde dziecko ma mocne strony, które warto rozwijać i każde ma swoje wielkie marzenia, do których realizacji warto dążyć. Uczymy proaktywności – aktywnego podejścia do życiowych trudności i myślenia „co ja sam mogę zrobić, żeby zmienić swoją sytuację”.

 

Opieramy się na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się, w myśl których mózgi dzieci:

• są przystosowane do rozwiązywania problemów i przetwarzania informacji, a nie do ich reprodukowania – dlatego trenerzy Akademii Nauki stosują metody myślenia problemowego i tak organizują proces dydaktyczny, żeby dzieci mogły dyskutować oraz samodzielnie formu- łować i weryfi kować naukowe wnioski;

• dobrze zapamiętują informacje łączące wiedzę kognitywną z emocjami i aktywnością ciała – dlatego każde zajęcia zaczynają się od ćwiczeń rozruchowych, a techniki pamięciowe ułatwiają zapamiętywanie dużych ilości informacji, gdyż angażują wyobraźnię, zdolności twórcze i uczucia dzieci;

• dużo lepiej kodują w pamięci długotrwałej informacje poznane w bezstresowej, przyjaznej atmosferze – dlatego na każdych zajęciach dzieci poznają i ćwiczą techniki relaksacyjne i odprężające, a zadaniem trenera jest stworzenie atmosfery otwartości, umożliwiającej zaistnienie każdemu dziecku. Ważną rolę pełni grywalizacyjny system motywacji czyli techniki budowania zdrowego poczucia pewności siebie i szacunku do swoich możliwości;

• uczą się dużo efektywniej w grupie – dlatego duży nacisk kładziemy na integrację grupy, w czym pomocne są wszelkiego rodzaju gry i zabawy integracyjne, które przeprowadzane są na każdych zajęciach;

• dużo lepiej zapamiętują to wszystko, co ma dla nich praktyczne znaczenie, i to, co potrafi ą odnieść do swoich dotychczasowych doświadczeń – dlatego na każdych zajęciach trenerzy wykonują z dziećmi naukowe eksperymenty z dziedziny chemii, biologii i fi zyki (mimo że te przedmioty uczniowie będą mieli dopiero na wyższych poziomach edukacyjnych), które tłumaczą dzieciom zjawiska dnia codziennego w naukowy sposób, np.: dlaczego w chlebie są dziurki, co to jest DNA, jaka jest budowa materii, dlaczego samolot lata itp.

Szerzej o naszych kursach, efektywnej nauce i rozwoju intelektu będziemy opowiadać i pokazywać na dniach otwartych, na których będzie również Festiwal Eksperymentów. Zapraszamy! Prosimy o telefoniczną rezerwację miejsc.

Szczegóły na facebook’u Akademia Nauki Pabianice lub pod nr tel. 535 299 960

ZADZWOŃ I ZAPISZ SIĘ NA DNI OTWARTE

8, 9, 11 WRZEŚNIA (PIĄTEK, SOBOTA, PONIEDZIAŁEK)

15, 16 WRZEŚNIA PIĄTEK, (SOBOTA)

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments