Strona główna Dzieje się Rozcinali Fiata na Starym Rynku (ZDJĘCIA)

Rozcinali Fiata na Starym Rynku (ZDJĘCIA)

0

W środku był uwięziony pasażer. Strażacy rozcinali pojazd, a następnie przekazali poszkodowanego ratownikom medycznym

Był to tylko jeden z elementów akcji „Nie dla czadu”, która dziś w godzinach 14.00 – 17.00 odbyła się na Starym Rynku. – Czad to cichy zabójca. Co roku zabija 100 osób. Stąd taka krajowa akcja dotycząca bezpieczeństwa – mówili organizatorzy podczas otwarcia imprezy.

Rozcinanie pojazdu przyciągnęło z pewnością największą liczbę widzów. Z zaciekawieniem działania strażaków obserwowali zarówno starsi jak i młodsi. Oczywiście była to symulacja i poszkodowanemu tak naprawdę nic nie było, ale samo cięcie kolejnych elementów pojazdu było jak najbardziej na serio. Strażacy wycięli kolejno z samochodu drzwi, za pomocą noża do szkła wycięli przednią szybę, a na koniec pozbawili samochód dachu. Po wydobyciu poszkodowanego przejęli go ratownicy medyczni.

 

Podczas imprezy losowano także po dwa razy dla przybyłych gości czujniki dymu oraz tlenku węgla. Odbyły się też pokazy użycia gaśnic, sprayów gaśniczych oraz pokaz psów ratowniczych przeprowadzony przez Grupę Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź – Jędrzejów. Akcje „Widoczny” na drodze” zaprezentowali zaś policjanci.

Oprócz pokazów cały czas dostępne były także stoiska, na których udzielano porad. Swoje stanowisko miała KP PSP w Pabianicach, która zajmowała się głównie tematyką przewodnią imprezy i miała okolicznościowe ulotki „Bezpieczny dom”, były też stoiska ze sprzętem przeciwpożarowym, gaśnicami i sprayami gaśniczymi. Ponadto stoiska zaprezentowały straż miejska, policja, kominiarze. Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy udzielał Ochotniczy Sztab Ratownictwa w Pabianicach, a samochody gaśnicze prezentowała OSP w Pabianicach.

Były też atrakcje dla najmłodszych. W namiocie Fundacji Ogień Zabija były gry i zabawy dla maluchów, malowanie twarzy oraz prezentacja filmu „Przygody Damiana szkolnego piromana”.

 

REKLAMA