Strona główna Aktualności Roboty ruszą, jak nie będzie padać

Roboty ruszą, jak nie będzie padać

4
Ul. Bukowa
Pabianickie ulice gruntowe, zwłaszcza po opadach, wołają o pomstę do nieba. Na ich równanie trzeba jednak poczekać. Z powodu… opadów.
Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich przygotowali listę ulic, które pilnie wymagają napraw. ZDM odżegnuje się jednak od podania terminu, w jakim te zostaną wykonane.
– Ziemia jest już głęboko nasiąknięta, a ciągle pada. W tej sytuacji niewiele da się zrobić. Abyśmy mogli ruszyć z pracami, powinno być sucho – mówi Sławomir Wasilczyk, zastępca dyrektora ZDM.
Roboty, w ramach gwarancji, ma przeprowadzić ta sama firma, która łatała dziury na ulicach gruntowych wiosną. Materiał (około 800 ton gruzu pozyskanego ze starych płyt chodnikowych, drogowych i krawężników) jest przygotowany. Gorzej ze sprzętem.
–  Wykonawca czeka na walec wibracyjny, bo równiarka nie wystarczy. Ale termin realizacji prac zależy przede wszystkim od pogody – podkreśla wicedyrektor.
Poniżej otrzymana z ZDM lista ulic, które mają być równane w pierwszej kolejności:
1. Karniszewicka 11 (łopatka)
2. Dereniowa
3. Glebowa (nr 9 – zastoisko wody )
4. Owocowa
5. Jałowcowa (przy Dereniowej – zastoisko wody)
6. Bukowa
7. Eichlera
8. Orna (nr 13 – zastoisko wody i przy Dereniowej)
Ponadto do łatania dziur zakwalifikowano następujące ulice: Trawiastą, Gruntową, Niską (nr 4 – zastoisko wody), Brzozową, Żniwną, Żytowicką, Poziomkową (nr 3 i 4 – zastoiska wody), Świerkową, Makową, Brauna (od nr 3 do 5 – zastoisko wody), Morwową, Bocianią, Krakowską, 15 Pułku Piechoty „Wilków”, Hermanowską, Miodową, PCK, Piotra Skargi, Zaradzyńską, Promienną, Nastrojową, Podgórną, Borową i Witosa.
Jak dodaje dyrektor, to dopiero wstępny wykaz, który będzie jeszcze uzupełniany.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a co z Rolniczą zapraszam dzisiaj przejść się tą ulicą

Zapraszam również na ul. Wiśniową i Cyprysową !! Dziura obok dziury i wszędzie błoto !!

Zapraszam na ul. Barucha!!!!!

Dopóki nie zrobią odwodnień to podnoszenie ulic tonami gruzu nic nie da. To jest tylko przelewanie wody z jednej strony ulicy na drugą. Woda nie wyparuje w cudowny sposób Panie Wołosz. Potrzebne są burzówki szczególnie przy Jałowcowa-Dereniowa-Bukowa.
Te Wasze prace tworzą stawy na okolicznych działkach i utrudniają wszystkim życie.