Strona główna Styl życia Ranking – kredyt hipoteczny w 2020 roku

Ranking – kredyt hipoteczny w 2020 roku

0

Osoby planujące w tym roku wziąć kredyt hipoteczny mają powody do zadowolenia. Tegoroczne obniżki stóp procentowych spowodowały spadek oprocentowania kredytów, a więc zaciągnięcie zobowiązania właśnie teraz na zakup mieszkania lub budowę domu po prostu się opłaca.

A w którym banku można liczyć na najlepsze warunki kredytowania i najniższe raty? Sprawdź najnowszy ranking kredytów hipotecznych na rok 2020, aby się o tym przekonać.

Czy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny w 2020 roku?

Rok 2020 przyniósł wiele zmian związanych z ogólnoświatową pandemią koronawirusa. Przede wszystkim doszło do paraliżu gospodarki, który wpłynął na pogorszenie się sytuacji finansowej wielu przedsiębiorstw i zwykłych ludzi. Niepewność związana z przyszłością w kwestii zatrudnienia i dochodów wciąż powstrzymuje wiele osób przed decyzją, by wziąć kredyt hipoteczny i właśnie dlatego warto skorzystać z porównywarki Totalmoney aby znaleźć najtańszą ofertę. Istnieje jednak wiele powodów, dla których to właśnie teraz warto się zdecydować na zaciągnięcie zobowiązania.

Niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych

W 2020 roku w celu zapobieżenia skutkom recesji Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na ostre cięcie stóp procentowych. Aktualnie główna referencyjna stopa procentowa wynosi 0,1%, stopa lombardowa 0,5%, a stopa depozytowa 0%. Od wysokości stóp zależy poziom stawek WIBOR, w tym WIBOR 3M, który jest istotnym elementem oprocentowania kredytów hipotecznych. Drugim składnikiem oprocentowania jest marża określana przez bank. Jeżeli więc WIBOR 3M wynosi 0,27%, a marża np. 2%, to całkowite oprocentowanie kredytu będzie wynosiło 2,27%. Równo rok temu WIBOR 3M wynosił 1,72%, a więc przy tej samej marży oprocentowanie kredytu wynosiło 3,72%.

To najważniejszy argument, by właśnie teraz wziąć kredyt hipoteczny – niższe oprocentowanie to niższy koszt zaciągnięcia zobowiązania i niższe raty. Według analityków niskie stopy procentowe powinny być utrzymane do końca roku. W dalszej perspektywie ich zmiana będzie zależała od sytuacji ekonomicznej, która wciąż jest bardzo niepewna. Warto mieć to na uwadze, podejmując decyzję o wzięciu kredytu – jest to aktualnie dobre rozwiązanie dla osób o stabilnej sytuacji zawodowej i finansowej, które nie muszą się obawiać utraty pracy i dochodów.

Najlepszy kredyt hipoteczny w 2020 roku – jak wybrać ofertę?

Każdemu zależy na tym, by wziąć najlepszy kredyt hipoteczny, ale dla każdego słowo „najlepszy” może oznaczać coś zupełnie innego. Większość osób szuka najtańszej oferty, jednak dla niektórych liczą się także kwestie związane z procedurą ubiegania się finansowanie lub szczegółowe warunki umowy takie jak np.:

·       sposób załatwiania formalności (np. możliwość przesłania wniosku i dokumentów przez Internet),

·       akceptowalne źródła dochodów,

·       szybkość podejmowania decyzji,

·       minimalna wysokość wymaganego wkładu własnego (tylko niektóre banki udzielają finansowania do 90% wartości nieruchomości),

·       konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia,

·       możliwość skorzystania w trakcie trwania umowy z karencji w spłacie kapitału,

·       koszt wcześniejszej spłaty lub nadpłaty kredytu,

·       możliwość wyboru rat równych lub malejących.

Takie szczegółowe warunki są ważne podczas wyboru oferty, jednak w pierwszej kolejności warto porównać przede wszystkim koszty zaciągnięcia kredytu hipotecznego w poszczególnych bankach. W takim porównaniu pomocny jest ranking kredytów hipotecznych.

Ranking kredytów hipotecznych 2020 – sprawdź najlepsze oferty

Jeżeli chcesz znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny, sprawdź aktualny ranking takich produktów, który działa jak kalkulator. Wówczas po wpisaniu w nim kwoty i okresu spłaty otrzymasz listę konkretnych ofert z kilku banków wraz z symulacją orientacyjnych kosztów zaciągnięcia w nich zobowiązania o podanych parametrach. Poniżej przedstawiamy aktualne zestawienie 3 najlepszych ofert dla kredytu w wysokości 300 000 zł zaciągniętego na 25 lat.

1. PKO BP – Kredyt Własny Kąt Hipoteczny

·       oprocentowanie 2,31%

·       prowizja 0%

·       RRSO 2,34%

·       miesięczna rata 1317,56 zł

2. ING Bank Śląski – Kredyt Hipoteczny Lekka Rata

·       oprocentowanie 2,39%

·       prowizja 1,9%

·       RRSO 2,59%

·       miesięczna rata 1354,55 zł

3. Bank Pekao – Kredyt Hipoteczny

·       oprocentowanie 2,88%

·       prowizja 1,99%

·       RRSO 3,1%

·       miesięczna rata 1431,92 zł

Powyższa symulacja została przygotowana na podstawie jednego z najpopularniejszych rankingów kredytów hipotecznych na dzień 10.06.2020 r. Warto pamiętać, że takie narzędzia prezentują orientacyjne wyliczenia na podstawie aktualnych ofert, których warunki mogą z czasem ulec zmianie. Zawsze ostateczne parametry i warunki zobowiązania ustalane są także indywidualnie przez dany bank, a zależą m.in. od oceny zdolności kredytowej, wysokości wkładu własnego, wyceny zabezpieczenia, czy wreszcie od spełnienia dodatkowych warunków. W szczególności skorzystanie z promocyjnych ofert (np. z prowizją 0%) wymaga zazwyczaj spełnienia takich dodatkowych wymagań np. posiadania (lub założenia) konta osobistego w tym samym banku i zasilania go regularnie środkami z tytułu wynagrodzenia, czy wykupienia dodatkowego ubezpieczenia np. na życie.

Chcąc zaciągnąć najlepszy kredyt hipoteczny, z pewnością należy porównać jak najwięcej ofert, korzystając na przykład z rankingów i porównywarek takich produktów, ale dodatkowo także wnikliwie poznać szczegółowe warunki każdego z nich.


REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments