Lewica tradycyjnie zorganizowała obchody Święta Pracy. W Polsce 1 maja jest świętem państwowym od 1950. 

Obchody rozpoczęły się rajdem rowerowym, w którym wzięło udział blisko 100 osób. Na cyklistów czekała niespodzianka. Na parkingu leśnym organizatorzy częstowali uczestników lodami, co w tak ciepły dzień było miłym akcentem. Po przejechaniu około 20 kilometrów rowerzyści wrócili na Lewityn.

– Dla uczestników rajdu, ale też mieszkańców miasta, którzy chcieli z nami świętować, przygotowaliśmy pyszny bigos z pieczywem. To już taka tradycja, że częstujemy tradycyjnymi, polskimi potrawami – mówi Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic.

Był też quiz z wiedzy o Unii Europejskiej (dziś 19. rocznica przystąpienia Polski do tej wspólnoty), a nagrodami były m.in. kubki termiczne, akcesoria rowerowe.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Z symbolami uni w polskie święto, słabo

Słabo to jest, jak z symbolami Polski robi się promocję w Empiku

de1da5da251598b587c869fxxdb9.jpeg

Słabo to jest być onuca udająca patriotę

Pedałowanie dla zdrowia!

Bigos wygląda smacznie .

Kto nie skacze to za …. Eloo co z Wami . święto z tradycajami od lat. Ci co kometuja to nigdy nie byli gowno widzieli na takie imprezie. Co mogą znać z opowiadań. To święto rodzinne. Jedyne gowniane ugrupowanie dzieli niż jednoczy a inni próbują to ich negują. Quzwa a dzięki temu każdy ma szkole prace i nie musi płacić nawet maja opiekę zdrowotna za free czy emeryturę . Nie w każdym państwie jest to za free…. Ile ty człowieku dales od siebie.aby negować. Nie wszystko jest źle czy dobre … Rodzina i możliwość to Świętowania razem jest najlepszym czasem.… Czytaj więcej »

Jak głosić całemu światu ze jest się bilem

Piękna wycieczka! Wielkie dzięki dla Organizatorów 🙂

Jaszczura wypuścili, powinien wpaść 😈