Strona główna Aktualności Z miasta Radni w formie

Radni w formie

19

Kilkadziesiąt interpelacji, wniosków i zapytań to bilans dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Pabianicach.

Na 20 obecnych radnych aż 18 zabrało głos podczas sesji. Składanie interpelacji wniosków i pytań do prezydenta trwało blisko 45 minut. To ewidentnie rekord tej kadencji. Lwią część czasu zabrał radny Rafał Madaj, który uzasadnienie swoich dokumentów czytał prawie 10 minut. Najdłużej omawiał możliwość zakupu defibrylatorów do publicznego użytku.

O co jeszcze interpelowali radni? Prosili o interwencję w sprawie dróg, chodników, parkingów. Pytali o wycinkę drzew na terenie miasta, możliwość zagospodarowania nieruchomości przy ul. Szpitalnej 2, kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy w PCM, zalany Park Słowackiego czy zadaszenie targowiska przy Moniuszki. Apelowali do prezydenta o włączenie się do „walki” o S14 czy ustawę metropolitalną dla regionu łódzkiego, o zlikwidowanie strefy zamieszkania przy Przedszkolu Miejskim nr 13.

Wszystkie wnioski i interpelacje będą udostępnione w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Sprostowanie informacji nadesłane przez radną Bożennę Kozłowską:

Zdanie „Na 20 radnych aż 18 zabrało głos podczas sesji” jest nieprawdziwe, ponieważ wszyscy radni zabierali głos na sesji, niektórzy m. in. ja wielokrotnie, co można odsłuchać tutaj:http://nowy-bip.um.pabianice.pl/artykul/872/11069/xxxvii-sesja-rady-miejskiej-w-pabianicach-2-marca-2017-r

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A którzy radni szanowna redakcjo nie zabrali głosu? Jako wyborca chciałabym wiedzieć, kto przychodzi tylko po dietę?

Madajec to pizdryk pieska. Jak to mówi się „gwiazdeczka jednego sezonu”. Jak pan ksywa „mop” hihihi

Aleksandro dowiesz się z Biuletynu przecież jest w tekście napisane wystarczy czytać ze zrozumieniem

Nie każdy mieszkaniec ma czas na wertowanie BIP. Od tego są portale informacyjne. Dlatego, kiedy czytam, że 2 osoby przez cały swój pobyt na sesji nie miały nic do powiedzenia, to chce wiedzieć którzy to???

Patrząc na ronkoskiego to on na pewno nie ma żadnej diety haha

Jeśli Ja zostanę prezydentem to obiecuję Wam, że umożliwię moim rodakom komentowanie treści złożonym interpelacji na stronie BIP, tak aby każdy radny miał bezpośredni wgląd w opinię mieszkańców do złożonych wymysłów.

My radni, cieszymy się, że radna Kozłowska dużo mówi, niecierpliwie czekamy kiedy będzie wiedziała o czym mówi.

W odniesieniu do zamieszczonego komentarza dot. złożonego przeze mnie wniosku w sprawie zadaszenia targowiska przy ul. Moniuszki, informuję, że otrzymałem od jednej z mieszkanek Pabianice propozycję, by podjąć działania na rzecz zadaszenia targowiska. Uznałem to za dobrą inicjatywę i właśnie ten głos dobiegający ze strony pabianiczan był jedyną przyczyną złożenia przeze mnie ww. wniosku. W momencie przedstawiania pisma na sesji Rady Miejskiej nie miałem nawet świadomości, że wcześniej, ktoś inny z radnych złożył wniosek w tym samym przedmiocie. Z kolei treść tego pisma jest całkowicie mojego autorstwa, nie stanowi kopii czegokolwiek. Jestem przekonany, że fakt, iż radni, nawet z różnych… Czytaj więcej »

Do Radni: my mieszkańcy oczekujemy, że wy radni przestaniecie być złośliwi i zajmiecie się wytężoną pracą dla miasta, bo po to zostaliście przez nas wybrani.

Po przeczytaniu artykułu oraz komentarzy odwiedziłem stronę Biuletynu Informacji Publicznej. Co do stwierdzenia pana Przemka Jacha, że radna Kozłowska nie złożyła interpelacji to BIP mówi inaczej. Jest tam wymieniona wielokrotnie. Wnioski i interpelacje złożył klub, którego jest członkiem. Co do radnego Lesmana się zgodzę, nie jest on zbyt pracowity na rzecz miasta. Co do wniosku pana Antoniego Hodaka, to pragnę zauważyć, że nie mamy targowiska między ulicą Moniuszki a Wileńską. To tyle na „pierwszy rzut oka”. Wczytanie trochę mi zajmie czasu…

Panie Jach napisał Pan w komentarzach, że radna Kozłowska nie złożyła interpelacji.

@mieszkaniec, rzeczywiście, w treść mojego pisma wkradł się błąd, którą zauważyłem dopiero na sesji i odczytałem (co słychać na nagraniu) we wersji z ul. Orlą, nie Wileńską, za co przepraszam. Dokonam odpowiedniej korekty, aby treść dostępna w BIP była zgodna z tą odczytaną na sesji.

Oj Panie Hodak coś dużo tych pomyłek….Nie lepiej przeprosić Panią Kozłowską i powiedzieć magiczne słowo ,,plagiat,,

Do; z Pabianic brawo ! my mieszkańcy też uważamy, że tych 14 radnych z nowego PEŁO powinno się w końcu zająć robotą zamiast pisać jedną interpelację w 14 osób.