Strona główna Aktualności Z miasta Pytania o ogrzewanie w blokach

Pytania o ogrzewanie w blokach

1

Z konsultacji prowadzonych przez Pabianicką Spółdzielnię Mieszkaniową w ramach Gorącego Tygodnia skorzystało 1915 osób.

To o 599 więcej niż w roku ubiegłym. 624 mieszkańców uzyskało informacje w administracjach. 897 osób przyjęto w Biurze Obsługi Mieszkańców i przeprowadzono 320 konsultacji telefonicznych. Do punktu przy sekretariacie po uprzednim zapisaniu się na dogodny termin, zgłosiło się 74 mieszkańców.

– Głównym pytaniem zgłaszających się osób w administracjach był sposób rozliczenia nadpłaty z tytułu centralnego ogrzewania. Natomiast osoby zgłaszające się do Biura Obsługi Mieszkańców i na umówione spotkania do konsultantów przy sekretariacie oprócz pytań dotyczących rozliczenia nadpłaty, wymagali także szczegółowego wyjaśnienia elementów wynikających z rozliczenia centralnego ogrzewania – tłumaczy Sławomir Urbańczyk z PSM. –  Były to między innymi osoby, które nie udostępniły lokalu do odczytu podzielników w wyniku czego niejasne było dla nich rozliczenie w oparciu o oszacowaną ilość jednostek rozliczeniowych, jak również mający niedopłatę i według niektórych zbyt niską kwotę nadpłaty.

Podczas konsultacji przyjmowano również wnioski dotyczące montażu podzielników, przeksięgowania nadpłaty, zmiany wysokości wnoszonych przedpłat z tytułu c.o., rozłożenia niedopłaty na raty.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a co mi po pyt odnośnie ogrzewania jak najpierw niech dociepla najbardziej stratny blok w spółdzielni tj bugaj 80 nie dość ze zużycie największe to nie umieja doprowadzić do porozumienia z kobieta blokująca docieplenie bloku, a daje to dużo bo gołym okiem widać ile zyskał sąsiadujący blok bugaj 78 ..prawie 1 zl mniej na kosztach…a dwa wymiana oświetlenia… to zamiast tam np. wymieniać oświetlenie na ledowe( na każdym piętrze są aż 4 pkt świetlne …) to robione jest to bez ładu skladu