Strona główna Aktualności Z miasta Pumptrack, wodny plac zabaw, czyli składamy kolejne wnioski

Pumptrack, wodny plac zabaw, czyli składamy kolejne wnioski

5

Pabianice przystępują do kolejnych konkursów na dofinansowanie inwestycji w mieście. 

Piotr Adamski, dyrektor MOSiR potwierdził dziś, że będziemy starać się o dofinansowania na rozwój infrastruktury na Lewitynie.

– Są to zadania wynikające z koncepcji zagospodarowania Lewitynu. Zostały zgłoszone do Programu Rozwój Gospodarki Turystycznej – wyjaśnił dyrektor.

Jak zapowiada, w 2017 roku ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa z rondem (ok. 480 m) o wartości 500 tys. złotych. Rok później planowana jest budowa drugiego etapu ścieżki oraz budowa parku wodnego z tarasem wypoczynkowym. W 2019 roku obok górki przy drugim stawie powstanie pumptrack, czyli tor do jazdy terenowej na rowerze.

Łączny koszt wymienionych inwestycji to około 4 mln złotych. Możemy się starać o dofinansowanie na poziomie 85 procent.

Pojawiły się jednak problemy z planem dofinansowania budowy szkutni. Jak informuje dyrektor Adamski, rząd wycofał fundusze z programów, z których  budowa miała być finansowana. Prezydent Grzegorz Mackiewicz zapwenia natomiast, że szkutnia i powstanie.

–  W budżecie mamy zarezerwowaną pełną kwotę na realizację tej inwestycji. To jest 3 mln złotych. Możemy już ogłaszać przetargi, a gdy program rządowy dopuści możliwość dofinansowania, poniesione koszty będziemy starali się oznaczyć jako koszty kwalifikowane do projektu – tłumaczy prezydent. – Bez wybudowania szkutni i pomieszczeń towarzyszących nie będzie możliwości realizacji innych projektów. Te pomieszczenia będą służyć do przechowywania urządzeń i wyposażenia.

 

Przypomnijmy, że w tym tygodniu prezydent poinformował, że Pabianice starają się o dofinansowanie roweru publicznego (WIĘCEJ) oraz budowy boiska ze sztuczną murawą i remontu dwóch szkolnych sal gimnastycznych (WIĘCEJ). Staramy się też m.in o dofinansowanie na modernizację infrastruktury tramwajowej (WIĘCEJ), projektu komunikacyjnego.

REKLAMA
Poprzedni artykułNowy aparat USG dla Pabianic
Następny artykułKoniec przygody z play-offami
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pamiętam jak Mackiewicz obiecywał drugie życie dla Lewityna. Dobrze, że dotrzymuje słowa. Pozdrawiam

Kolejne projekty z cyku „jest szansa na…”

nie się nowoczesny dyrektor chwali jak już zrobi… bo planować to każdy kononowicz potrafi…

Jeżeli już to PUMPTRACK ……..

Zamkowa cała do zrobienia a nie głuPOty