To była już dwudziesta szósta edycja tych zawodów. W ten sposób ponownie uczczono pamięć trenera, który w 1956 roku założył sekcję zapaśniczą PTC Pabianice.

W imprezie wystartowało 135 zawodników z 15 klubów z całej Polski, a także spoza niej. Mieliśmy bowiem okazję gościć zapaśników z Ukrainy (Kijów, Kostopol) oraz Litwy (Mariampol).

Fioletowi zaprezentowali się bardzo dobrze. Michał Dybka, startujący w kategorii juniorów w wadze 87 kilogramów, po dwóch wygranych walkach eliminacyjnych dotarł do finału. W nim mierzył się z mistrzem Europy juniorów z wagi 82 kilogramów – Witalijem Andriowiczem. Michał rozegrał tę walkę bardzo mądrze i pewnie pokonał rywala 9:1, zdobywając tym samym złoty medal.

Świetnie spisał się też Przemysław Raźny, który startował w wadze 82 kilogramów. Po walkach eliminacyjnych, o złoto przyszło mu się zmierzyć z Patrykiem Bednarzem. Walka na ostrzeżenia zakończyła się wynikiem 1:1. Ponieważ jako ostatni ostrzeżenie otrzymał Raźny, to on zajął drugie miejsce i musiał zadowolić się srebrem.

Na podium znaleźli się też Jakub Madaj, zdobywając brązowy krążek oraz najmłodszy z juniorów Sebastian Szymczyk (także brąz). Natomiast Jakub Didoch oraz Jakub Błachowicz zakończyli swój udział w zawodach w fazie eliminacyjnej.

Powody do zadowolenia mieli także nasi młodzicy. W tej kategorii PTC zdobyło 3 złota wywalczone przez Piotra Ludwiczaka (52 kg), Artura Pika (68 kg) oraz Juliusza Nowaka (85 kg). Srebrne medale zawisły za to na piersiach Emila Lenarda (41 kg), Mikołaja Jezierskiego (48 kg), Kacpra Sobczyka (62 kg) i Kacpra Trębacza (75 kg).

Na najniższym stopniu podium znaleźli się jeszcze: Jakub Makowski (44 kg), Kamil Buldecki (44 kg), Szymon Pusz (57 kg) oraz Borys Miszczak (62kg).

Te wszystkie medale sprawiły, że PTC wypadło też znakomicie w klasyfikacji drużynowej. Z dorobkiem 70 punktów ustąpiliśmy jedynie ekipie Olimpijczyka Radom, która zdobyła o 9 punktów więcej. Na podium, z dorobkiem 67 punktów znalazł się jeszcze AKS Piotrków Trybunalski.