Strona główna Aktualności Z miasta PSM sprzedała atrakcyjną działkę. Była wystawiona za ponad 5 mln złotych

PSM sprzedała atrakcyjną działkę. Była wystawiona za ponad 5 mln złotych

20
Wszystko wskazuje na to, że na Bugaju, w atrakcyjnej części osiedla, powstaną nowe mieszkania. Sprzedano bowiem sporą działkę, której podstawowym przeznaczeniem jest budownictwo wielorodzinne. 

Chodzi o przylegający do ulic Popławskiej i Smugowej teren o powierzchni ponad 1,5 hektara, należący dotychczas do Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Właśnie znalazł innego właściciela  – dzisiaj w PSM odbył się przetarg.

Była to piąta próba sprzedaży tej nieruchomości. Pierwszą podjęto na początku października 2018 roku, dwie następne – jesienią ubiegłego (w październiku i w listopadzie). Ostatnia aukcja bez powodzenia miała miejsce dwa tygodnie temu. W końcu znalazł się chętny.

– Działka została sprzedana za cenę wywoławczą, która wynosiła 4 mln 150 tys. zł netto (brutto to ponad 5 mln zł – przyp. red.) – poinformował Sławomir Urbańczyk, pełnomocnik zarządu PSM ds. kontaktów z mediami.

Dokładnie takie same kwoty widniały we wszystkich poprzednich ogłoszeniach o przetargach.

Kim jest nabywca i czy przystąpił do przetargu jako jedyny? Tego spółdzielnia nie chce ujawnić. Wiadomo natomiast, że plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tutaj zabudowę wielorodzinną.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pan Prezes to chyba sobie jaja robi…
Kim jest nabywca i czy przystąpił do przetargu jako jedyny? Tego spółdzielnia nie chce ujawnić”.
Czy przystąpił jako jedyny oferent MUSI udzielić takiej informacji… Taka informacja musi zostać uwzględniona w dokumentacji przetargowej, która musi być ogólnodostępna na BIPie Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Osobny rozdział w PSM to przetargi, którym należałoby się przyjrzeć. Szyte wszystko grubymi nićmi.

Spółdzielnia nie jest zobligowana to stosowania Pzp.

Gratulacje! A czy spółdzielnia mieszkaniowa sama nie mogła wybudować i potem zarządzać i zarabiać na tym? Czyż nie na tym polega spółdzielnia!? Czy spółdzielcy wyrazili na to zgodę???

Szkoda tez, ze miasto nie negocjowali by powstały tańsze mieszkania no komunalne…

Ehhh… szkoda!

Mieszkania komunalne? Dobre sobie. Może plebs sobie sam zarobi.

Czy teraz mieszkańcy spółdzielni będą mieli obniżone czynsze?

i koniec zielonej przestrzeni…..

Który dokładnie to „fragment” działki, ktoś Może doprecyzować np na Google maps

Chyba tylko jeden „fragment” mógł być sprzedany 371/5 https://tiny.pl/7dskm

Last edited 2 lat temu by Franek

A czynsze do góry co chwila o 10 o 10 bo ja sram pieniedzmi. Teraz to sobie wypłacą.Chociaż dali byście godne pieniądze tym co zajmują się zielenią i budynkiem

I znów deweloper od do……

Ha i jeszcze z rodziny.Spółdzielnia jeden wielki wał

Zaczynamy prywatyzowac Pabianice do końca

Przetargi zawsze wygrywają ta same firmy np po roku są koleiny pod blokiem gdzie max jezdza osobòwki po dwòch zapada sie koskta gdzie jest gwarancja ktos sie tym zainteresuje kto sprawuje kontrole nad psm układ za układem to jest ta gospodarność

Dopalacze od lat kupuja dzialkin od PSM po co ztego robia tajemnice

No sprzedać i kasę wydać i już. Najprościej. Ale żeby samemu coś pomyśleć o mieszkaniach to nie.
Ajj Te nasze Pabianice

Co się dziwić działaniom władz spółdzielni jak w zarządzie mają byłego cenzora za komuny,a w radzie faceta co mi parkiet cyklinowal,bo tylko to umie

To teraz menele i patodzieci nie będą miały swoich „kryjówek”

Zakres termomodernizacji istniejących bloków powinien się zwiększyć, ale pewnie zwiększy się tylko stan konta decydentów.

Brawo ,udało się ,znowu coś się sprzedało ,są pieniądze ,po co inwestować ?’!,, lepiej sprzedawać niż inwestować ,dziadki od Mapetów w tych urzędach i spółdzielni ,gdzie są młodzi którzy mogą coś zrobić !!!Brzuchy już maja ze guziki tylko strzelają w tych koszulach !