Strona główna Aktualności Z miasta Przez przejście ze strażą

Przez przejście ze strażą

0

Trwa akcja straży miejskiej, mająca poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w godzinach słabszego oświetlenia.

Od 11 lutego Straż Miejska w Pabianicach stara się zapewnić większe bezpieczeństwo użytkownikom przejść dla pieszych w słabiej oświetlonych częściach miasta. Funkcjonariusze patrolują zagrożone miejsca we wczesnych godzinach wieczornych, gdy nie działa jeszcze miejskie oświetlenie. Pomagają przechodniom oraz pilnują kierowców, którzy parkując w nieodpowiedni sposób, stwarzają zagrożenie zarówno dla pieszych jak i innych użytkowników ruchu.

– Patrolujemy głównie okolice ulic Zamkowej i Warszawskiej. Miejscem w którym piesi są najbardziej zagrożeni jest rejon skrzyżowania Warszawskiej z Konstantynowską – mówi komendant Straży Miejskiej w Pabianicach, Tomasz Makrocki. – Działania prewencyjne obejmują głównie dzieci oraz ludzi starszych, którzy często mają trudności z przejściem na drugą stronę jezdni.

Czynnikami wpływającymi również na pogorszenie bezpieczeństwa pieszych są także ciemne ubrania i brak ostrożności podczas wchodzenia na ulicę. Sugestie straży miejskiej odnoście poprawienia oświetlenia w zagrożonych miejscach zostały przedstawione prezydentowi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments