Brak podstawowych zawodniczek w starciu z pretendentkami do awansu przesądził o losach spotkania. Młode pabianiczanki próbowały ile sił, ale bardziej doświadczone gospodynie gładko przejechały się po naszym zespole, zwyciężając przewagą 69 punktów.
CTL Zagłębie Sosnowiec – Grot TomiQ Pabianice 120:51 (37:13, 34:16, 25:10, 24:12)

Trenerka Sylwia Wlaźlak musiała w tym pojedynku radzić sobie bez kontuzjowanych Katarzyny Szymańskiej, Magdaleny Pisery, Leony Jankowskiej i Magdaleny Grzelak. O tym jak ważne dla naszej ekipy są te zawodniczki wspominać nie trzeba. Swoje starsze koleżanki z drużyny godnie próbowały zastąpić juniorki – Klaudia Beze, Paulina Szwej, Oliwia Zajda, czy tylko trochę bardziej doświadczone Martyna Dolewa i Martyna Boniecka. Niestety, z marnym skutkiem.

W rundzie jesiennej pabianiczanki sprawiły nie lada niespodziankę, pokonując na własnym parkiecie faworyzowane Zagłębie 88:75. W tamtym pojedynku nieobecne w Sosnowcu Grzelak i Szymańska rzuciły w sumie 31 punktów. W naszej drużynie zabrakło również zdobywczyni 11 punktów z tamtego spotkania – Weroniki Telengi. Ta postanowiła wrócić do Sosnowca i w rewanżu skarciła Grot rzucając nam 14 oczek.

Nasz zespół prowadził jedynie przez chwilę, na samym początku spotkania. Celna trójka Natalii Danych dała nam rezultat 2:3. Później było już tylko gorzej. Trzynaście punktów z rzędu zdobytych przez Sosnowiec pokazało, kto będzie miał kontrolę nad tym spotkaniem. Nasze dziewczęta w końcu przerwały tę serię, ale gospodynie po chwili rozpoczęły kolejną. Strata 24 punktów po pierwszej kwarcie nie zwiastowała niczego dobrego. W drugiej partii nie było jednak wiele lepiej. Rywalki dominowały i jedynie Danych z Zuchorą były dla Zagłębia jakimś zagrożeniem. Do przerwy na tablicy widniał rezultat 71:29.

Po zmianie stron pewne swego sosnowiczanki zwolniły tempa, ale tylko trochę. Nadal karciły nas akcjami za dwa i za trzy. Drugą połowę rozpoczęły one od zdobycia 14 oczek z rzędu. W czwartej kwarcie celny rzut Czyżewskiej dał gospodyniom punkt numer 100. Punkty Zuziak sprawiły, że na tablicy było już 120:46. Celna trójka Klaudii Beze i rzut z wyskoku Pauliny Szwej zmniejszyły nieco rozmiary porażki, ale ta i tak okazała się bardzo dotkliwa.

Do końca rundy zasadniczej pabianiczankom został do rozegrania jeden mecz. W najbliższy piątek o godzinie 16:00 podejmą one u siebie AZS AJP II Gorzów Wielkopolski. Mec wyjątkowo odbędzie się w hali MOSiR. Dziewczętom na pewno przyda się gorący doping z trybun.

 

Grot: Dziwińska (3), Danych (17), Zuchora (14), Beze (3), Zajda, Boniecka (6), Martyna Dolewa (6), Szwej (2).

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o