Strona główna Aktualności Z miasta Przejechali i przemaszerowali przez miasto (ZDJĘCIA, WIDEO)

Przejechali i przemaszerowali przez miasto (ZDJĘCIA, WIDEO)

3

Strażacy z powiatu pabianickiego świętowali Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Święto strażaków obchodzone jest 4 maja w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana. Od 2003 roku w Polsce Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm.

Z tej okazji jak co roku w Pabianicach poczty sztandarowe OSP oraz PSP i strażacy z naszego powiatu przemaszerowali przez Nową Wieś przy akompaniamencie orkiestry dętej z Górki Pabianickiej. Wcześniej przez miasto ze Starego Rynku na ulicę Sienną przejechała kolumna pojazdów pożarniczych z powiatu.

 

Defilada ruszyła z ul. Siennej, dalej ulicami Smugową i Wajsówny do kościoła Trójcy Przenajświętszej, gdzie odprawiona została uroczysta msza w intencji strażaków z powiatu pabianickiego. Celebrował ją proboszcz Jerzy Rzepkowski, kapelan strażaków, który tego dnia sam obchodzi urodziny. Podczas przemarszu i w czasie mszy grała Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Górce Pabianickiej.

4 maja przypada na dzień wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana, patrona wszystkich strażaków. – Dziś w Kościele dzień świętego Floriana. Jest on patronem strażaków, a także hutników. Dziś zbieramy się aby za jego pośrednictwem modlić się za naszych strażaków z powiatu, którzy narażają życie by nieść pomoc innym – mówił ksiądz Jerzy Rzepkowski.

W Państwowej Straży Pożarnej pracuje w całej Polsce ponad 30 tys. osób. Trzeba pamiętać, że strażaków zawodowych w codziennych działaniach wspierają strażacy ochotnicy, których jest w kraju ponad 100 tysięcy. Oni również dzisiaj świętują.

Film z przejazdu kolumny pojazdów pożarniczych z powiatu:

REKLAMA
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiedzcie mi co grozi policjantom na służbie za niereagowanie na jawne łamanie przepisów przez użytkowników ruchu drogowego? Na filmie wyraźnie widać jak pojazd OCR/OSR czy jak się teraz nazywają, porusza się na włączonych niebieskich sygnalizatorach świetlnych zarezerwowanych tylko dla pojazdów uprzywilejowanych (a pojazd OSR/OCR takim nie jest). Czy ktoś zrobi z tym w końcu porządek? Samo oklejenie samochodu nalepkami i zamontowanie na dachu niebieskich „kogutów” nie czyni z niego karetki.

Karetkę to ty masz w drukarce

informacyjne osr jest w systemie i ma zezwolenia na uzywanie sygnalow wydane przez MSWIA pozdrawiam