Strona główna Styl życia Przegląd po nowemu. Co się zmieni?

Przegląd po nowemu. Co się zmieni?

0

Od poniedziałku w życie weszły nowe przepisy dotyczące przeglądów samochodowych. O zmianach opowiada diagnosta ze Stacji Kontroli Pojazdów Lewityn.

– Choć na pierwszy rzut oka zmiany w prawie mogą wydawać się restrykcyjne, warto mieć na uwadze, że znacznie poprawią one bezpieczeństwo na naszych drogach – mówi specjalista ze stacji przy ul. Bugaj 106. – W praktyce nastąpi tak naprawdę zaledwie kilka zmian.

Na czym do tej pory polegał obowiązkowy przegląd okresowy? Jeśli pojazd w stacji „x” nie przeszedł przeglądu, za dodatkową, pozaprogramową opłatą mógł liczyć na przychylność pracowników stacji. Zarówno tej, w której wykryto usterki, jak i kolejnej.

– Zmiany w przepisach mają zniwelować takie praktyki. Dlatego właśnie za badanie okresowe zapłacimy przed jego wykonaniem a nie po – informuje właściciel Stacji Kontroli Pojazdów Lewityn. – Wyniki przeglądu trafią do Centralnej Ewidencji Pojazdów i będą dostępne zarówno dla policji, jak i pozostałych stacji diagnostycznych, które będą miały informacje dlaczego dane auto nie przeszło przeglądu. Ma to ogromny plus dla tych kierowców, którzy zamierzają kupić używane auto. Sprawdzenie nowego pojazdu i jego wcześniejszych usterek będzie teraz naprawdę łatwe.

Według nowych przepisów usterek wykrytych podczas badania nie będziemy mogli usunąć podczas tego samego przeglądu. Jeśli w naszym pojeździe znajdzie się jakiś defekt, który uniemożliwi „zaliczenie” przeglądu, badanie nie będzie mogło zostać przerwane, informacja o wadzie trafi do CEP, a kierowca nie otrzyma zwrotu pieniędzy. Na usunięcie usterki będziemy mieć 14 dni.

– Po tym czasie właściciel pojazdu powinien raz jeszcze stawić się w stacji diagnostycznej – mówi pracownik Stacji Kontroli Pojazdów Lewityn przy ul. Bugaj 106. – Koszt ponownego badania to wydatek 20 złotych, w zależności od tego, z jakich powodów auto nie przeszło przeglądu za pierwszym razem.

Przeglądy okresowe, wypadkowe, przeglądy rejestracyjne pojazdów z instalacją gazową, przeglądy pojazdów sprowadzanych z zagranicy, ale również przeglądy rejestracyjne motorów i motorowerów, to zakres usług, jakie oferuje stacja kontroli „Lewityn”, która specjalizuje się również w serwisowaniu klimatyzacji oraz wymianie opon. Warto wiedzieć, że również tutaj zostaną bezpłatnie sprawdzone podzespoły naszego pojazdu, odgrywające ogromną rolę podczas bezpiecznego podróżowania: prawidłowe ustawienie świateł czy sprawność hamulców. 

Stali klienci stacji przy ul. Bugaj 106 mogą liczyć na specjalne okazje i rabaty cenowe. O bieżących ofertach klienci są informowani na fanpage’u firmy.

– Oferujemy bony o wartości 20 i 30 zł na stację benzynową Carrefour, 30% upustu na części oryginalne oraz zamienniki oraz 80 zł rabatu na napełnienie klimatyzacji – mówi właściciel stacji kontroli pojazdów.

Niezaprzeczalnym atutem „Lewitynu” jest duży parking oraz przyjazne wnętrze. W czasie gdy nasz pojazd przechodzi testy sprawności, możemy liczyć na pyszną, aromatyczną kawę, w nowoczesnym, przeszklonym wnętrzu.

Stacja Kontroli Pojazdów Lewityn
ul. Bugaj 106
95-200 Pabianice

godziny otwarcia:
pon. – pt. od 8.00 do.00
soboty od 8.00 14.00

kontakt:
tel.  502 331 952

REKLAMA