Strona główna Aktualności Z miasta Przedsiębiorcy będą zwolnieni z czynszu. Nie wszyscy

Przedsiębiorcy będą zwolnieni z czynszu. Nie wszyscy

4
Pomoc dotyczy osób wynajmujących lokale, które są w zarządzie ZGM
Skutki pandemii koronawirusa odczuwamy wszyscy, jednak szczególnie mocno uderzyła ona w przedsiębiorców. Aby im pomóc, władze Pabianic przygotowały program wsparcia. I podjęły między innymi decyzję o zwolnieniu z czynszu.

Mogą na to liczyć osoby z własną działalnością gospodarczą w lokalach użytkowych należących do miasta. Ale nie wszystkie. Za czynsz, począwszy od 1 kwietnia, nie będą musieli w ogóle płacić właściciele zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych, tatuażu i piercingu, usług rehabilitacyjnych, siłowni oraz klubów fitness.

– Zostaną też z niego zwolnione osoby prowadzące działalność i realizujące zadania związane z przeciwdziałaniem zakażaniu COVID-19, a więc np. producenci maseczek i płynów do dezynfekcji – mówiła na dzisiejszej wideokonferencji Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek, wiceprezydent Pabianic.

W związku z tym, że działalności nie można też prowadzić na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji żadnych opłat za czynsz, również od początku kwietnia, nie poniosą też najemcy znajdujących się tam lokali (inne, wcześniejsze terminy będą indywidualnie ustalane z dyrekcją MOSiR).

Co z pozostałymi przedsiębiorcami, którzy dzierżawią powierzchnie od miasta? Ci mogą ubiegać się o 50%-ową zniżkę za czynsz. Warunkiem jej otrzymania jest jednak, jak zaznaczyła wiceprezydent, drastyczny spadek obrotów (wnioski do pobrania na stronie ZGM).

Tym, którzy wynajmują lokale od osób prywatnych pozostaje liczyć na ich dobrą wolę. Stąd apel prezydenta Grzegorza Mackiewicza.

– Prosimy, aby właściciele nieruchomości podchodzili z dużą wyrozumiałością do tych, którzy przez lata wynajmowali u nich pomieszczenia i pozwalali im zarabiać, a dzisiaj są w trudnej albo wręcz katastrofalnej sytuacji – mówił prezydent.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Slysze ten spiew Pani Oli i Pana Grzesia: „Nie mogę Ci wiele dać…”

Otwórzcie chociaż PSZOK, żeby lasy i pola nie zasypały wiaderka po remontach na korona-wczasach!

i poważnie pomyślcie o skupie kartonów!
PS. „… dobrą wolę” heh właśnie oddałem haracz 1,5 tys za wynajm lokalu. prywaciarze majo w d….. najemców.

Mają w dupie najemców bo muszą opłacić podatki i jeszcze raz podatki za lokal który wybudowali lub kupili czyli zainwestowali swoje oszczędności, dodatkowo musza łożyć na funkcjonowanie i remonty obiektów, nikt ci nie każe prowadzić działalności w tym czy w tamtym lokalu, więc tak mają w d…. najemców

To może Prezydent czy urząd miasta zwolni z podatku w wysokości 23.90 gr związane z działalnością gospodarczą, które to tak lekką reką podnieśli w zeszłym roku, pozostaje liczyć na dobrą wolę Prezydenta czy rady miasta, którzy przez lata pobierali z tego podatki i zarabiali,