Strona główna Na sygnale Kryminalne Przechodnie przeszkodzili złodziejowi

Przechodnie przeszkodzili złodziejowi

1

30-latek napadł na kobietę wracającą z zakupów. Dzięki pomocy świadków zdarzenia udało się zatrzymać napastnika.

W środę 20 maja w godzinach popołudniowych 68-letnia pabianiczanka wybrała się na zakupy do jednego z miejscowych marketów. Idąc ul. Kopernika została od tyłu zaatakowana przez młodego mężczyznę.

– Napastnik usiłował jej wyrwać trzymaną w ręku reklamówkę z portfelem. Pokrzywdzona nie chcąc oddać swojej własności broniła się i krzyczała. Podczas szamotaniny została przewrócona na chodnik, uderzając głową w betonowe płyty. Wołanie o pomoc usłyszeli przechodnie, którzy natychmiast ruszyli z odsieczą. Odciągnęli sprawcę i o zajściu powiadomili dyżurnego pabianickiej komendy – mówi kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.

Funkcjonariusze po chwili  zatrzymali dwóch uciekających mężczyzn. Jeden z nich odpowiadał podanemu rysopisowi sprawcy. Okazało się, że 30-latek miał bezpośredni związek z usiłowaniem rozboju. Niewykluczone, że jeszcze dziś prokurator nadzorujący śledztwo wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Należy nagrodzić tych przechodniów panie prezydencie, prawda?