Strona główna Aktualności Z miasta Protesty nie ustają

Protesty nie ustają

36
Około 300 osób wzięło udział w kolejnej demonstracji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł zakaz aborcji w przypadku stwierdzenia wad płodu.

Dzisiejsza demonstracja przebiegła zdecydowanie spokojniej niż ta niedzielna, kiedy policja zatrzymała jednego z uczestniczących w niej mężczyzn (WIĘCEJ). Dziś na Starym Rynku pojawiły się jedynie osoby, którym zależy na wypowiedzeniu własnego zdania, a nie o pokrzyczeniu w wulgarny sposób na partię rządzącą.

Dziś również kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Około godz. 17.00 protestujący spacerowali po przejściach dla pieszych przy ul. Gdańskiej, później w asyście radiowozów policji przeszli w stronę centrum. Po około godzinie wrócili na starówkę. Wśród uczestników był mi.in. poseł Dariusz Joński, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Rąkowski i radny powiatowy Łukasz Stencel.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękuję każdemu, kto spacerował dzisiaj ze mną.

Wyszliście na ulice teraz, bo tak chcieli. Dlaczego tej sprawy nie ruszali przed wyborami???? Hmmm?

Ponieważ przed wyborami kompromis nie był ruszony a teraz nagle po raz trzeci wpada projekt obywatelski pani Godek (dwukrotnie odrzucony!) Więc siłą rzeczy jest reakcja.

Szkoły pozamykali i gówniarstwo łazi. Ciekawe czy tak na prawdę wiedzą przeciwko czemu protestują. Przecież nie ma nawet projektu zmiany ustawy a potem sejm senat prezydent a tu taki jazgot wariatek.

ty wiesz o czym piszesz przeciez to TK juz przyklepal

A doleciało do główki, ze taki szpital Bielański w Warszawie już wstrzymał wszystkie zabiegi po decyzji TK? Nie protestują przecie czemuś, ani za aborcja. Kobiety chcą wolności wyboru. Same decydować. Nie ksiądz ani partia.

Jaki projekt jakiej ustawy ? Ciągle pijesz ?

Właśnie -gówniarstwo i tyle po co siedzieć w sowich mieszkaniach jak można wyjść pokazać się być (niby)trendy.generalnie bez klasy i elegancji z takim słownictwem wstyd tylko jazgot i…nie tak powinny wyglądać protesty Kobiet

Z ciekawości.
Czy Panowie, którzy w tych festynach uczestniczą, również krzyczą „moja cipa”, „moja pusia”, etc.?

Pozdrawiam gorąco

Krzyczą „twoja””

Jak krzyczała Pani Wielgus: ” dość dyktatury kobiet” 🙂

Myślę że krzyczą „córki pysia”.
Z pewnością można interpretować to wszystko na wiele sposobów… Jedno jest pewne, pusia jej- nie Jarka!

Brawo My Kobietki !!! Damy radę !!! Jednak jak zobaczyłyśmy wśród nas, nazwijmy to twarze POwskich ……., którzy już próbują się pod nasz protest podpiąc i przekuć na własny użytek, to się aż telepałyśmy z koleżanką. Won !!!

Można grzecznie- można.

Smieszna sprawa ….. wśród protestujących jest wiele dziewczyn które mają po 18 lat . Za wcześnie zaczynają wspolzyc pozniej aborcje imw głowie i kolejki

A precyzyjniej mówiąc TK zakwestionował dopuszczalność aborcji, gdy: „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. Przepis jest nieostry, mówi np. tylko o „prawdopodobieństwie”, a nie np. „udowodnieniu”, a także wchodzi w jego zakres cała masa przypadków, w których dziecko może z powodzeniem żyć całe lata (np. przysłowiowy już w tym kontekście zespół downa). Rzeczywiście wierzę, że demonstrantki dały się zmanipulować i wierzą, że w sprawie chodzi o to, że TK każe teraz rodzić organizmy niezdolne do egzystencji, ale TK nie produkuje przepisów prawa i nie może… Czytaj więcej »

W tym cały sęk……komuś się kolejności popier…ły. Może by tak najpierw doprecyzować przepisy, a później mieszać w to TK? Trochę na zasadzie, najpierw się zrobi a później się naprawi. Brawo kobiety!!!!

TK trzymał sprawę w zamrażarce już w poprzedniej kadencji, a sprawa aborcji jest nietykalna od ponad 20 lat. Słyszałeś o propozycji doprecyzowania przepisów? Bo ja nie.

No właśnie. Nie wie, ale jak zwykle … Tym osobom, ale nie tylko tym, polecam piosenkę Lady Pank – ” Siódme niebo nienawiści”. Warto sobie posłuchać. Ja wiem jedno, wolność nie jest dana raz na zawsze a niektórzy o tym jeszcze nie wiedzą bo ich nie nauczono. Obecnie szacunek to coś abstrakcyjnego. Przykre i smutne.

Hasła protestujących powinny być bardziej rzeczowe i tyle.

Last edited 2 lat temu by Okręt

Policz ile lat miała Twoja babcia jak zaszła 1szy raz w ciążę, a potem zastanów się czy 18 lat to mało.
Co do prawa do aborcji to powinno być dostępne w szerszej formie niż dotychczas, a zamiast tego jest ograniczane, Polska staje się państwem wyznaniowym co mnie przeraża.

” Polska staje się państwem wyznaniowym co mnie przeraża.” Może księża w końcu też chcą mieć dzieci?!

Cipy nie mam, ale KOCHAM WAS!!!!!

Dzięki, że byliście.

Ja się pytam, czy z Konstytucji to wybieramy to co nam się podoba ? Przecież ten zapis jest od wielu lat. Przecież tak niedawno było słychać na ulicach Konstytucja, działacze Lewicy mocno wykrzykiwali, a tera co ? nie pasuje im ta Konstytucja. Jesteśmy Państwem demokratycznym i jak widać można przedstawiać swoje przekonania, ale na litość boską nie w ten sposób. Co to za słownictwo z ust tak młodych dziewczyn a wręcz dzieci. Jeszcze politycy lewicy popierają takie zachowania. Wstyd i Hańba to za tych którzy tak się zachowują i dają przykład innym. Obrażanie ludzi, którzy też mają prawo do innego… Czytaj więcej »

Wspaniale, że młode kobiety i dziewczyny rozumieją swoje prawa i sprzeciwiają się stawiania ich w roli inkubatorów i decydowania o ich ciele!

Wstydem i hańbą jest wpieprzanie się kościoła w życie kobiet i prawo! Jest rozdział państwa od kościoła, więc jakim prawem 'ginekolodzy’ w koloratkach delikatnie mówiąc lobbują o zaostrzanie prawa aborcyjnego? Może by kobiety rodziły martwe dzieci lub umierające po paru dniach, aby odprawić pakiecik chrzest + pogrzeb za $$$ ?

„Gdyby ministranci zachodzili w ciążę, aborcja byłaby sakramentem”

Zgadzam się, dlatego przy takim rozdziale tak chętnie wchodzi się do kościołów 😉 przerywa się mszę. Lux. Przerażające. Podszyte nienawiścią. Wykrzykują te same hasła jak opozycja w sejmie. Przypadek? Nie sądzę;) a najlepsze jest to, że nie wiedzą nawet, że są manipulowane

Czego nie rozumiesz? Partyjno – kościelny TK zdecydował. Równie dobrze za chwile zdecyduje ze dzieci z gwałtu i kazirodztwa tez musza kobiety rodzić. Bo kto im zabroni tak orzec? Martwe kazali rodzic, to zdrowe zabronią?

To nie wina tych dzieci, że w takich okolicznościach zostały poczęte.

Tylko swiadoma wazektomia moze zakonczyc takie problemy! Jarek nie wspolzyje i nie ma problemu!

Dziękuję Wszystkim z całego serca ❤️
Pokażmy,że się nie poddamy!!!!! 💪

No i dziś przemówił wódz naczelny państwa… Słuchając go normalnie jakby człowiek cofnął się o kilkadziesiąt lat do tylu kiedy jeden mamił ludzi że on tylko poślubi swój kraj żadnej kobiety…
Jak zatwardziały kawaler może układać Polakom życie rodzinne… śmieszne a dla ludzi żałosne że dają sobą manipulować jak dzieci we mgle…

Teraz karze babciom wychodzić na ulicę bronić wiary kościoła a jego Mateusz krzyczy brońmy seniorów dbajmy o nich…jeden drugiemu zaprzecza..czy ludzie tego nie słyszą? Dopiero Bareja mógłby kręcić filmy o Polsce…stajemy się pośmiewiskiem świata kiedy premier jedno a wódz państwa co innego …i jak mamy pokonać tego covida?

Uwaga drogie panie i drogie owych pań kuki biorące udział w tym przedstawieniu aka temat zastępczy. Czy wy w ogóle wiecie że nie spacerujecie już w sprawie TK czy dzieci z wadami tylko tak jako rzekł wasz duchowy przywódca i organizator w sprawie „legalnej aborcji”, po prostu. Moje wy biedne, kochane trybiki w maszynie propagandowej. Rozgrywa was pis, rozgrywa was wasza własna „góra” rozgrywa was każdy a wy jak te kukiełki się tylko licytujecie kto wymyśli bardziej kreatywne w swojej wulgarnosci hasła. Cywilizacja śmierci kroczy, wy jej rozwijacie czerwony dywan. Kiedyś zatoczy koło kiedy rewolucja zje swój własny ogon i… Czytaj więcej »

nie chcemy radnych na naszym proteście. a zwłaszcza tych co się zawsze przylepiają do tematów które są medialne, później przypisując sobie jakieś dokonania!

Gdyby tak naprawdę „Kaczaffiemu” zależało na spokoju w kraju i jedności w narodzie , nie odpalał by właśnie teraz , teraz w czasie pandemii takiej petardy jak temat aborcji. Zrobił to celowo , a jaki miał w tym cel ? z tego co pokazują fakty , jego celem jest szczucie ludzi jednych na drugich , tworzenie bojówek które mają bronić kościołów przed agresorem. Dziać się tak będzie zawsze do czasu , do kiedy nie nastąpi rozdział państwa od kościoła. Do kiedy to politycy będą pozyskiwać elektorat używając do tego ludzi wierzących w tą czy inną religię ( mówienie z ambon… Czytaj więcej »