Strona główna Aktualności Z miasta Protestowali, zapalając znicze. To „pogrzeb praw kobiet”

Protestowali, zapalając znicze. To „pogrzeb praw kobiet”

19
W Pabianicach, podobnie jak w innych miastach Polski, odbył się protest przeciwko czwartkowemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który zakazał aborcji w przypadku ciężkich, nieodwracalnych wad płodu.

Akcję pod hasłem „pogrzeb praw kobiet”, będącą częścią tej ogólnopolskiej, zorganizowali lokalni działacze Lewicy. Uważają, że uznanie eugenicznej aborcji za niezgodną z Konstytucją to łamanie praw człowieka.

Wczoraj przyszli przed siedzibę biura senatora Macieja Łuczaka i posła Marka Matuszewskiego przy ul. Stary Rynek i zapalili tam znicze. Na drzwiach pojawił się natomiast plakat: „Edukacja seksualna – tak. Badania prenatalne – tak. Aborcja – dramatyczny wybór kobiet. Więcej wiedzy – mniej tragedii”.

 – 22 października PiS-owscy sędziowie – dublerzy wydali wyrok na kobiety. W przypadku ciężkiego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, kobiety będą zmuszone do urodzenia. Nie ma nic gorszego niż czekanie na poród śmiertelnie chorego dziecka. PiS-owcy i kler zgotowali kobietom piekło” – stwierdza Wiktor Idzikowski, jeden z działaczy Lewicy.

Ci zapowiadają natomiast kolejne takie akcje.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Logika lewicy: dziecko ma wybrać samo płeć ale to kobieta ma decydować czy ma żyć. Gdzie prawa pozostałych płci? Sami się zgubiliście w tym idiotyzmie.

Jestem ciekaw czy chciałbyś żeby Twoja kobieta przechodziła cały proces ciąży i porodu po to żeby dziecko po narodzinach zaraz zmarło z powodu bezmózgowie, braku organów czy rozszczepienia kręgosłupa itd… twoja kobieta musi być dumna z takiego sadomasochisty w domu… Chyba że masz tylko kota w domu.

Ehm, kota czy psa pochowasz, a człowieka usunąć jak odpad medyczny… Czy osoby które urodziły się jako zdrowe, a nabyły niepełnosprawność w trakcie swojego życia, również należy zutylizować bo np.nie są w stanie same egzystować?

Napisz ile masz dzieci ile niepełnosprawnych, a ile urodziłaś z zespołem Edwardsa, Patau, rozszczepem kręgosłupa, bezmózgowiem ? Napisz jak sobie poradziłaś po porodzie tych człowieków to może pomozesz zrozumiec innym, że zakaz aborcji w tych przypadkach jest słuszny. Czekam.

Last edited 2 lat temu by Też matka ale nie decyduję za innych

„Też matka”, tym się różnimy, że czy to zdrowi czy nie dla mnie to są ludzie a nie człowieki jak ich nazywasz. Inną kwestią jest godne pochowanie tych osób, a nie potraktowanie jak odpadu medycznego. Może warto zgłębić temat, pozostawiania szczątek dzieci przez rodziców, którzy okazali się tacy miłosierni dokonując aborcji.

To ty napisałeś „człowieka pochowasz” I odpowiedz na zadane pytanie jak sobie radzić po wymuszonym przez państwo porodzie takiego uszkodzonego płodu . Bo jeśli ci chodzi tylko o godne pochowanie tych osób, to powiedz, dlaczego ZUS nie wypłaca na to zasiłku pogrzebowego ? Czyżby instytucja państwowa nie uważała tych ludzi za ludzi ?

Last edited 2 lat temu by Też matka

A moze zgłębisz temat co się dzieje ze szczątkami tych dzieci, których rodzice nie chcieli dokonać aborcji, ale niestety z powodu śmierci płodu trzeba go usunąć, ażeby nie zgnił w łonie matki ? Ktoś im organizuje pochówek ? Tym usuniętym w drugim miesiącu ? A tym co same spłynęły ?

On ma 50 lat i jego to nie dotyczy?

Ne działacze lewicy tylko cała masa wściekłych i smutnych kobiet w różnym wieku, czasem z mężem i dziećmi, także niepełnosprawnymi. Oraz bardzo dużo Pabianiczan jeżdżących w samochodach i przechodniów bijących brawo. Zapraszamy na kolejny protest. Obrona życia i zdrowia kobiet to idiotyzm?

Dlaczego teraz parasolki nie mają koszulek z napisem Konstytucja? Jeszcze kilka miesięcy temu były wśród obrończyń Konstytucji, a teraz to nie jest ich Ustawa Zasadnicza za którą niemalże były gotowe oddać życie? Nomen Omen uchwalona uchwalona za rządów SLD 🙂 taki psikus.

Wow … całe 5 osób było 🙂

No wątpię. A jak wiele osob solidaryzowalo się jeżdżąc samochodem i trąbiąc. Brawo Pabianice! Nie przestaniemy protestować przeciw torturowaniu kobiet.

Nie jestem przekonany, czy trąbienie na baranów blokujących ruch jest elementem wsparcia.

Ale poza cmentarzami nie wolno grzebać, a tu w środku miasta!

A tu w calej Polsce nawet.

Przecież ten, kto nie chce aborcji może jej nie robić. Zaś ten, kto uważa, że potrzebuje i ma na to poważny powód, a nie zachciankę, to powinien mieć taką możliwość.
Każdy jest inny, a prawo powinno być dla każdego w tym przypadku. Przecież tak byłoby prościej.

Przecież ten, kto nie chce walnąć w łeb Mieszkańca może tego nie robić. Zaś ten, kto uważa, że potrzebuje i ma na to poważny powód, a nie zachciankę, to powinien mieć taką możliwość.
Każdy jest inny, a prawo powinno być dla każdego w tym przypadku. Przecież tak byłoby prościej.

Ludzie. Może ktoś nie wie ale mamy już rok 2020 !!!!. Czas świętej inkwizycji dawno się skończył !!!! . Jednak jeżeli w dalszym ciągu kler będzie za zgoďą Państwa , Rządu Polskiego wylał swoje paluchy do naszego życia, a w tym wypadku życia i zdrowia i decyzji naszych dziewczyn to dobrze nie będzie a widmo wprowadzenia współczesnej świętej inkwizycji już widać w oddali. Jak można w 2020 roku mówić nam o piekle, diabłach i podobnych bzdurach. Dlaczego ,,nauczają,, nas ci , którzy w tak bezczelny i perfidny sposób wykorzystywali seksualnie nasze dzieci pod płaszczykiem kościoła . Teraz rozumiem dlaczego ludzie… Czytaj więcej »

Przeciez tu nie o prawa kobiet chodzi tylko o ideologie te same twarze nieskalane intelektem i.empatią. po zachowaniu tych „kobiet” mam nadzieje ze nigdy im nie przyjdzie do glowy zostac Matką. Za rok albo dwa beda prostestowac zeby ludziom obloznie chorym pomagac odejsc z godnoscia wymysla kolejen eufemizmy na zabijanie
Po prostu mentalnosc chlopow panszczyznianych