Strona główna Aktualności Z miasta Problem ze znalezieniem wykonawcy remontu starówki

Problem ze znalezieniem wykonawcy remontu starówki

9
Pierwszy przetarg na rewitalizację pabianickiej starówki został unieważniony. Urzędnicy ogłosili właśnie kolejne postępowanie.

W w pierwszym przetargu wpłynęła jedna oferta. Spółka Remondis za wykonanie zadania zażądała 8 621 010. Ta kwota jednak znacznie przewyższyła tę przeznaczoną na realizację inwestycji (5 000 000 zł). W związku z tym zakres prac w drugim przetargu został ograniczony.

Zamówienie obejmuje plac Starego Rynku z drogą zachodnią, a także opracowanie dokumentacji dla terenów przy pomniku Niepodległości i kościele św. Mateusza, żeby przebudowę można było kontynuować – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy urzędu miejskiego.

Inwestycja będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Podpisanie umowy z potencjalnym wykonawcą jest planowane jest ok. 1 czerwca 2022 r. Termin realizacji 18 miesięcy, w tym 6 miesięcy na usunięcie pomnika. Przebudowa płyta rynku z przyległościami powinna być zakończona pod koniec 2023 r. Zostanie sfinansowana z promesy inwestycyjnej przyznanej miastu w ramach programu „Polski Ład” (4,5 mln zł plus 500 tys. zł wkładu własnego).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Prezydent za 500 tys. złotych chciał żeby mu zbudowano starówkę. Formuła „zaprojektuj i wybuduj”, gdzie cała koncepcja, odpowiedzialność za projekt i budowę spada na wykonawcę zarówno w facie projektowej jak i w wykonawczej i zwalnia władze miasta z jakiegokolwiek myślenia, działania i odpowiedzialności.

Przecież 300 tysięcy to za swój szalet dał.

za te 5 baniek to mogę wam ze szwagrem kostką ten placyk wyłożyć, trawniczek przystrzyc i kilka ławek też wystrugam. No mógłbym się we dwóch w terminie nie wyrobić, bo nie wiem ile do wywiezienia taczek by wyszło na rozebranie pomnika, no ale widze że z opóźnionymi terminami to nie macie problemu. Niestety wymagania organizacyjne (papierologia) jest napisana nie pode mnie, więc nie mogę przystompić do przetargu.

Ostatnio mówiłeś, że za 350 tysięcy wybudujesz dom, a nie szalet, a teraz chcesz za 500 tysięcy tylko kostkę położyć i trawę przystrzyc. Widać, że ci się opcja zmienia, byleby tylko trolować

mimo, iż nie widzę w wizualizacji, to mogę jeszcze fontannę wymurować :). koszt taki bo nie znam kosztów utylizacji pomnika (cena nie ode mnie zależna a od kolejnej hieny która weźmie kokosy za przyjęcie i wyrzucenie „do rowu” gruzu). stąd takie widełki. oczywiście jak „coś zostanie” po kładzeniu kostki to i cos dorzucę od siebie. w końcu to ja projektuję i wykonuję? W sumie chodzi mi o to że ja przez kolejne 20 lat nie zarobię 500tys. zł więc tu w pół roku jeśli tyle bym dostał to byłbym wdzięczny i dał od siebie sporo w ramach wdzięczności (po odliczeniu… Czytaj więcej »

Jeśli przez 20 lat nie jesteś w stanie zrobić 500 tys. to faktycznie do niczego się nie nadajesz. A na ten dom dostałeś czy ukradłeś? Jednak nie dziwię się, po przeczytaniu tego słowotoku jak twoj. Trudno tego gniota zrozumieć. Też bym cię nie zatrudnił.

Last edited 11 miesięcy temu by Bartek

zarabiam 25tys rocznie na rękę, odejmując opłaty lokalowe i media nie dam rady pół bańki zarobić w 20 lat (matematyka 2 klasa podst. się kłania). tak trudno ci zrozumieć? cwany jesteś w necie, a sam pewnie drobnych 50tys na koncie nie miałeś. I tylko dlatego że sam budowałem stać mnie na tani dom, ale własny. za 4,5 mln zł pewnie można w pip materiału kupić aby ten placyk jakoś urządzić. A z reszty (te 500tys) mógłbym sobie na resztę życia odłożyć. ale ty tego nie pojmiesz. nie ogarniasz że za takie pieniądze można naprawdę wiele, a nie placyk wyszykować. pij… Czytaj więcej »

👍
Ps. W tym smutnym mieście,rozsądnie myślącego urzędnika ze świecą szukać.
Tutaj niestety muszę się przyznać,że głosowałem,na tego miłościwie nam panującego.

To idź na cały etat, wtedy nie da się zarobić jedynie 25 tys rocznie. Nie dość, że nieuk, to jeszcze mu się pracować nie chce.