Strona główna Aktualności Z miasta Problem z sygnalizacją przy cmentarzu musi poczekać…

Problem z sygnalizacją przy cmentarzu musi poczekać…

7

Na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Grota Roweckiego nie działała wczoraj sygnalizacja. Po raz kolejny. Problem trwa od miesięcy, wszyscy o nim wiedzą, ale w najbliższym czasie nie zostanie rozwiązany. 

Interwencje w tej sprawie wpływają do magistratu systematycznie – od kierowców miejskich autobusów i mieszkańców, bo zdarza się, że światła pulsują kilka razy w tygodniu. Jednak to nie miasto odpowiada za zaistniałą sytuację. Sygnalizacja przy cmentarzu jest w gestii Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Pabianiccy urzędnicy skierowali tam w marcu pismo, zaznaczając, że powtarzające się awarie prowadzą do dezorganizacji ruchu.

„Dość powiedzieć, iż przez to newralgiczne dla naszej komunikacji zbiorowej skrzyżowanie przebiega 12 linii autobusowych, które kursując w układzie zadaniowym „łapią” opóźnienia odbijające się na kolejnych kursach w całych Pabianicach” – zaznaczono w piśmie.

– Sygnalizacja jest w opłakanym stanie technicznym. Niestety, w związku z tym, że trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 485 i na wspomnianym skrzyżowaniu planowana jest wymiana sygnalizacji na nową, ZDW stoi na stanowisku, iż modernizacja obecnej nie ma ekonomicznego uzasadnienia – wyjaśnia Andrzej Różański, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w magistracie.

Awarie, jak tłumaczą urzędnicy z ZDW, są spowodowane przestarzałym źródłem światła. Aby usprawnić sygnalizację, należałoby wymienić obecnie używane żarówki na ledowe. To koszt około 15 tys. zł.

Kiedy jest szansa na rozwiązanie problemu? Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 485 ma zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

Jak podkreśla Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW, awarie sygnalizacji są za każdym razem zgłaszane konserwatorowi i usuwane.

– Ta sytuacja nie jest nam obojętna, dlatego sprawdzamy, czy w ramach rozbudowy ulicy Kilińskiego wykonawca będzie mógł zająć się modernizacją tego skrzyżowania w ramach pierwszych odcinków objętych robotami – dodaje rzecznik.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda słów, bo brzytwa sama się w kieszeni otwiera na tych … z … !

Przepraszam, 15 tysięcy złotych za wymianę żarówek wolframowych na ledowe ?? TO chyba złotem będą kryte. 21 żarówek tyle na oko potrzeba, jeśli instalacja jest 220v a złącza są standardowe to w czym problem ?

Pewnie chodzi jeszcze o coś innego, może jakiś sterownik wymaga wymiany, ale wiadomo skoro ma być montowana nowa sygnalizacja, to nikt nie chce ładować tutaj pieniędzy.

Bo standardowo ktoś musi przytulić kasę.

Wymienia piorunem, jak będzie przejeżdżał miłościwie nam panujący premier, lub naczelnik państwa i nie daj co, będzie miał kolizje na tym skrzyżowaniu…

Absolutna racja ! Chociaż z drugiej strony … hym … kolizję …

najlepiej poczekać do kolejnego wypadku być może gorszego w skutkach niż ten ostatni to może skrzyżowanie du…py z krzesłem czyli jakiś urzędnik coś postanowi w tej sprawie ,jeśli coś szwankuje to zawsze można to dorażnie naprawić do czasu owej modernizacji