Strona główna Dzieje się Sport Prezydent zapomniała o Krzysztofie

Prezydent zapomniała o Krzysztofie

0

Prezydent Łodzi – Hanna Zdanowska zapomniała o powrocie niepełnosprawnego kolarza z Pabianic – Krzysztofa Jarzębskiego, chociaż była patronem jego wyprawy do Stambułu i z powrotem.

„Nasz triumfalny powrót… nie do końca odbył się w takiej formie, jakiej się spodziewaliśmy. Nikt na nas nie czekał, szampana nie było. Pani prezydent, która przez przypadek była akurat w okolicy, zapozowała z Krzysztofem do zdjęcia, aby udać że pamiętała o jego powrocie (prezydent miasta była patronem wyprawy) po czym oddaliła się pospiesznie dalej wypełniać inne swoje obowiązki… My się jednak nie przejmiemy, trasa została pokonana, a Krzysztof po raz kolejny dowiódł, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji swoich ambicji, jeśli tylko człowiek posiada dość determinacji i odwagi, by stawiać czoła trudnościom na swojej drodze ” – możemy przeczytać na facebook’owej stronie kolarza.

Krzysztof Jarzębski pobił swój kolejny rekord. W 17 dni przejechał 5 tys. kilometrów pokonując trasę z Łodzi do Stambułu i z powrotem. Poprzedni wynosił 4,5 tys. kilometrów i był ustanowiony przez Krzysztofa w USA. Pabianiczanin do Turcji jechał przez Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Całkowitym sponsorem wyprawy Jarzębskiego była wspierająca go od kilku lat firma budowlana z Pabianic – PSB Sunbud.

REKLAMA