Strona główna Sport Piłka nożna Prezes Włókniarza: Zabrakło skuteczności

Prezes Włókniarza: Zabrakło skuteczności

1

Trzecia drużyna rundy jesiennej łódzkiej okręgówki pokazała, że niewiele brakuje jej do tego, aby uzyskać miano pierwszej po zakończeniu sezonu 2020/21.

Piłkarze MUKS Włókniarz Pabianice swoją grą w minionych siedemnastu spotkaniach pokazali, że mogą wspiąć się oczko wyżej na szczeblach rozgrywkowych. Podczas rundy jesiennej zdobyli 37 punktów, z czego 12 meczów wygrali, 1 zremisowali, i 4 przegrali: w tym z Sokołem II Aleksandrów, GKS Ksawerów, Startem Brzeziny i Różycą.

O rundzie jesiennej, o tym czego zabrakło w przegranych spotkaniach, nad czym zawodnicy Włókniarza muszą popracować, przygotowaniach do rundy wiosennej i celu po bardzo dobrych 17. meczach rozmawiamy z prezesem zespołu Jackiem Zarzyckim.

Jak ocenia Pan poczynania chłopaków podczas pierwszej rundy rozgrywek?

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rundy jesiennej w wykonaniu naszego zespołu. Plan jaki sobie postawiliśmy przed rundą został wykonany. Założenie było, żeby wskoczyć w okolice podium i to nam się udało. Oczywiście pozostaje lekki niedosyt, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że można było zdobyć kilka punktów więcej.

Czego Pana zdaniem zabrakło w tych kilku przegranych meczach?

Przede wszystkim skuteczności. W każdym meczu, w którym straciliśmy punkty stwarzaliśmy sobie sytuacje, które powinny zostać wykorzystane. Seria spotkań zwycięskich też w pewnym stopniu nie pomagała. Z każdym kolejnym spotkaniem drużynie grało się coraz ciężej. W końcu przyszła pierwsza porażka i nastąpił moment kryzysowy. Udało nam się jednak go przezwyciężyć i zakończyć rundę w dobrym stylu.

Nad czym Pana zdaniem zawodnicy muszą jeszcze popracować, żeby podczas rundy wiosennej awansować o dwie pozycje wyżej?

Zdecydowanie musimy poprawić skuteczność, o której wspomniałem wcześniej. Patrząc na tabelę pod względem liczby strzelonych bramek jesteśmy dopiero na 10. pozycji. Przygotowania będą wyglądały jak co roku. Ważnym aspektem będzie przygotowanie fizyczne naszych zawodników. Będziemy też pracować nad koncentracją, ponieważ zdarzały nam się chwile rozluźnienia w spotkaniach, które kosztowały nas utratę bramek.

Jak będą wyglądały przygotowania drużyny do rozpoczęcia rundy wiosennej?

Do końca listopada mamy okres roztrenowania. Następnie zawodnicy dostaną wolne. Przygotowania do rundy wiosennej zaczynamy 18 stycznia. W planach jest 10 spotkań towarzyskich. Weźmiemy również udział w halowym turnieju o Puchar Starosty.

Terminarz meczów towarzyskich Włókniarza:
23.01 – VI Halowy Turniej o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego,
30.01 – Włókniarz Zgierz,
31.01 – UKS SMS Łódź,
06.02 – Warta II Sieradz,
07.02 – TS Janiszewice,
13.02 – Ner Poddębice,
20.02 – Zawisza Rzgów,
27.02– LKS Kwiatkowice,
28.02 – Orzeł Nieborów,
06.03 – Jutrzenka Drzewce,
07.03 – Kolejarz Łódź.

Jaki jest cel drużyny po tak dobrej rundzie jesiennej?

Skupiamy się przede wszystkim na każdym kolejnym spotkaniu. Dobrze byłoby nie wypaść poza podium. Poza tym zobaczymy co przyniesie jutro i czym zaskoczy nas kolejna runda.

Dziękuję za odpowiedzi i życzę przede wszystkim dużo zdrowia!
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

mam pytanie do prezesa czy jest szansa zeby awansowac do klasy wyzej rozgrywek bo mamy dosc tej okregowki i czy beda jakies wzmocnienia kibic wlokniarza