Strona główna Aktualności Z miasta Prace przygotowawcze na finiszu. Lada dzień na Łaską wjedzie ciężki sprzęt

Prace przygotowawcze na finiszu. Lada dzień na Łaską wjedzie ciężki sprzęt

2
Długo wyczekiwane prace związane z modernizacją linii tramwajowej nr 41 rozpoczynają się na dobre. W przyszłym tygodniu na pierwszym odcinku robót, czyli ulicy Łaskiej nareszcie powinniśmy zobaczyć sprzęt budowlany. 

Na razie wykonawca – konsorcjum Progreg InfraCity – zajęło się przygotowaniami przed rozpoczęciem tych właściwych, a więc między innymi… drzewami.

– Zgodnie z wytycznymi wydziału ochrony środowiska zabezpieczamy je przed uszkodzeniami mechanicznymi, jakie mogą powstać na etapie prac budowlanych – wyjaśnia Rafał Sąciński, prezes Progreg InfraCity. – Chodzi o około trzydzieści drzew. Część została zabezpieczona wczoraj i dzisiaj, pozostałe będą w poniedziałek.

Najpóźniej do środy w rejonie skrzyżowania ulic Łaskiej, Zamkowej i Wspólnej mają pojawić się ciężkie maszyny i robotnicy. Będą oni przesuwali się od restauracji McDonald’s w kierunku pętli tramwajowej przy ul. Wiejskiej. Co zostanie zrobione na początek?

– Musimy usunąć kolizje z infrastrukturą elektroenergetyczną i teletechniczną. W kolejnym etapie zaczną być wykonywane pierwsze konstrukcje pod torowisko i odwodnienie torowiska – wyjaśnia prezes.

Rozpoczęcie prac oznacza dla mieszkańców utrudnienia w ruchu. Po 15 lipca nastąpi zamknięcie skrzyżowań ulicy Łaskiej z ulicami Pomorską, Kochanowskiego i  Ostatnią – na około półtora miesiąca. W tym czasie nadal pozostaną otwarte skrzyżowania Łaskiej z Mielczarskiego, Tkacką, Szarych Szeregów i Wiejską. Później nastąpi zmiana i będziemy mogli przejeżdżać przez te zamknięte w pierwszej kolejności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Proponuję miastu położyć parę światłowodów by potem brać kasę od firm min telekomunikacyjnych za dzierżawę.

póki nie ma jeszcze infrastruktury
torów słupów i trakcji
Wygodnie i rozsadnie
byłoby teraz przyciąć drzewa
żeby nie kolidowaly z reakcją elektryczną .
Zwłaszcza ze to sezon ogórkowy nactej budowie czyli
Jakieś selfi
jakieś chocholy
jakieś zapowiedzi ze już prawie prawie
ale jeszcze chwila
więc żeby podtrzymać zainteresowanie i uzasadnienie opóźnień na budowie .
Przycinka gałęzi drzew jak najbardziej uzasadnioną