Strona główna Aktualności Komunikacja Prace przygotowawcze na finiszu. Lada dzień na Łaską wjedzie ciężki sprzęt

Prace przygotowawcze na finiszu. Lada dzień na Łaską wjedzie ciężki sprzęt

2
Długo wyczekiwane prace związane z modernizacją linii tramwajowej nr 41 rozpoczynają się na dobre. W przyszłym tygodniu na pierwszym odcinku robót, czyli ulicy Łaskiej nareszcie powinniśmy zobaczyć sprzęt budowlany. 

Na razie wykonawca – konsorcjum Progreg InfraCity – zajęło się przygotowaniami przed rozpoczęciem tych właściwych, a więc między innymi… drzewami.

– Zgodnie z wytycznymi wydziału ochrony środowiska zabezpieczamy je przed uszkodzeniami mechanicznymi, jakie mogą powstać na etapie prac budowlanych – wyjaśnia Rafał Sąciński, prezes Progreg InfraCity. – Chodzi o około trzydzieści drzew. Część została zabezpieczona wczoraj i dzisiaj, pozostałe będą w poniedziałek.

Najpóźniej do środy w rejonie skrzyżowania ulic Łaskiej, Zamkowej i Wspólnej mają pojawić się ciężkie maszyny i robotnicy. Będą oni przesuwali się od restauracji McDonald’s w kierunku pętli tramwajowej przy ul. Wiejskiej. Co zostanie zrobione na początek?

– Musimy usunąć kolizje z infrastrukturą elektroenergetyczną i teletechniczną. W kolejnym etapie zaczną być wykonywane pierwsze konstrukcje pod torowisko i odwodnienie torowiska – wyjaśnia prezes.

Rozpoczęcie prac oznacza dla mieszkańców utrudnienia w ruchu. Po 15 lipca nastąpi zamknięcie skrzyżowań ulicy Łaskiej z ulicami Pomorską, Kochanowskiego i  Ostatnią – na około półtora miesiąca. W tym czasie nadal pozostaną otwarte skrzyżowania Łaskiej z Mielczarskiego, Tkacką, Szarych Szeregów i Wiejską. Później nastąpi zmiana i będziemy mogli przejeżdżać przez te zamknięte w pierwszej kolejności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proponuję miastu położyć parę światłowodów by potem brać kasę od firm min telekomunikacyjnych za dzierżawę.

póki nie ma jeszcze infrastruktury
torów słupów i trakcji
Wygodnie i rozsadnie
byłoby teraz przyciąć drzewa
żeby nie kolidowaly z reakcją elektryczną .
Zwłaszcza ze to sezon ogórkowy nactej budowie czyli
Jakieś selfi
jakieś chocholy
jakieś zapowiedzi ze już prawie prawie
ale jeszcze chwila
więc żeby podtrzymać zainteresowanie i uzasadnienie opóźnień na budowie .
Przycinka gałęzi drzew jak najbardziej uzasadnioną