Strona główna Sport Koszykówka Poznanianki dały naszym lekcję gry

Poznanianki dały naszym lekcję gry

0

Pabianickie koszykarki występujące w I. lidze kobiet zagrały swój drugi mecz sezonu 2018/2019. Niestety, i tym razem nie wywalczyły punktów.

Enea AZS II Poznań – Grot TomiQ Pabianice 97:61 (28:13, 28:15, 19:10, 22:23)

Pierwszy punkt dla Pabianic po rzucie osobistym zdobyła Patrycja Kirsz. Niestety, rywalki mające atut własnego boiska od razu ruszyły do ataku i po kilku minutach prowadziły 9:1. W końcu, Magdalena Grzelak i Joanna Szałecka zaczęły zdobywać punkty dla naszego zespołu. Po celnej trójce Magdy było już 18:13. Niestety, do końca pierwszej kwarty do kosza trafiały już tylko poznanianki. W sumie rzuciły 10 punktów z rzędu, prowadząc 28:13.

W drugiej partii przeciwniczki dalej grały swoje. Zawodniczki Grotu rzucały punkty od czasu do czasu, ale gospodyniom wychodziło to lepiej. Nie dziwił zatem wynik 56:28, który widniał na tablicy wyników, gdy obie drużyny schodziły na przerwę.

Po zmianie stron dwoma dobrymi lay-upami popisała się Natalia Danych, ale przeciwniczki szybko odpowiedziały 7 punktami ze swojej strony. Przed ostatnią partią mieliśmy wynik 75:38 i jasne było, że to AZS odniesie tego dnia zwycięstwo. W czwartej kwarcie po stronie gospodyń pojawiły się zmienniczki. Pozwoliło to naszym dziewczętom zagrać lepiej, i wygrać tę partię 22:23. Cały mecz zwyciężył jednak Poznań wynikiem 97:61.

Rozpoczęcie sezonu od dwóch porażek nie jest najlepszym prognostykiem. Okazja na poprawę bilansu i miejsca w tabeli już w niedzielę o godzinie 16:00. Grot podejmie wtedy u siebie ekipę z Sosnowca.

Grot: Danych (12), Pęcina, Weronika Dolewa (4), Szałecka (9), Michalak, Cicha (4), Boniecka, Sierakowska (3), Szczygieł (8), Grzelak (17), Kirsz (4).