Strona główna Na sygnale Pożary Są skutki pożaru: zanieczyszczone powietrze

Są skutki pożaru: zanieczyszczone powietrze

2
fot. OSP Konstantynów Łódzki

Pożar na składowisku odpadów w Zgierzu przyniósł konsekwencje dla mieszkańców okolicznych miast i wsi w postaci zanieczyszczonego powietrza.

Dotyczy to również powiatu pabianickiego – Konstantynowa Łódzkiego oraz niektórych wsi w gminie Lutomiersk – Orzechowa, Jerwonic, Puczniewa, Charbic Górnych i Charbic Dolnych.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi wydał dzisiaj w tej sprawie specjalny komunikat, informujący o tym, że w związku ze zmianą warunków pogodowych „sytuacja aerosanitarna na trasie przemieszczania się smugi zanieczyszczeń wyemitowanych w czasie pożaru uległa pogorszeniu”. Oznacza to, iż w wyniku spalania dużych ilości tworzyw sztucznych (a takie płoną w Zgierzu) mógł nastąpić wzrost stężenia szkodliwych substancji w powietrzu, m.in. tlenków azotu, tlenków węgla i tlenków siarki.

Stąd apel WIOŚ, aby ograniczyć wietrzenie mieszkań oraz przebywanie na otwartej przestrzeni. W razie wystąpienia opadów deszczu nie powinno się zbierać wody opadowej do żadnych celów, nawet gospodarczych.

2
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
2 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur

Ponoć wieje w zachodnią stronę i miało ominąć Pabianice….

Damian

A wczoraj twierdzili ze nie ma w dymie substancji szkodliwych…idioci