Strona główna Na sygnale Pożary Pożar w warsztacie. W akcji 34 strażaków

Pożar w warsztacie. W akcji 34 strażaków

1
fot. OSP Kazimierz
Groźny pożar w warsztacie przylegającym do domu jednorodzinnego. Na miejsce wysłano 7 zastępów straży pożarnej. 

Palił się budynek warsztatowy w miejscowości Babicie (gmina Lutomiersk). Pierwsze zastępy wyjechały do akcji czwartek rano o godz. 4:49.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że warsztat jest bezpośrednio połączony z budynkiem mieszkalnym. W wyniku awarii instalacji centralnego ogrzewania doszło do rozprzestrzenienia się ognia na pomieszczenie, w którym znajdował się piec. Ratownicy ubrani w aparaty ODO (ochrony dróg oddechowych) przystąpili do gaszenia pożaru. Następnie z uwagi na zadymienie cały dom został przewietrzony, a pomieszczenie sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia – opisują akcję strażacy z OSP Kazimierz.

Na miejscu byli jeszcze druhowie z Lutomierska, Bechcic i Szydłowa oraz zawodowi strażacy z PSP Pabianice. Akcja gaśnicza trwała ponad 1,5 godziny.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo za sposób przyłączenia kotła to komina, alu dec nadaje się do tego idealnie. Sugeruję naprawienie „przyłącza” tym samym, sprawdzonym sposobem. Sam Charles Darwin nie wyszedł by z podziwu.