Strona główna Na sygnale Pożary Pożar w fabryce leków

Pożar w fabryce leków

0

Strażacy musieli ewakuować jednego z pracowników, który przed ogniem skrył się na dachu budynku. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Strażacy przygotowali następujący scenariusz, który zrealizowali w fabryce leków Adamed przy ulicy Piłsudskiego: w wyniku awarii urządzenia odpylającego – cyklonu znajdującego się na piętrze technicznym budynku produkcyjnego nr 10 doszło do pożaru i zadymienia. Dym z pożaru rozprzestrzenił się  do budynku zadymiając klatkę schodową i pomieszczenia produkcyjne na pierwszym piętrze. Pracownik obsługi technicznej zauważył zadymienie i przy użyciu przycisku ROP zaalarmował współpracowników i straż pożarną (monitoring pożarowy). Została podjęta decyzja o ewakuacji całego budynku. Miejsce zbiórki po ewakuacji znajdowało się na trawniku przy ul. Piłsudskiego. Kierownik ewakuacji potwierdził zgłoszenie dzwoniąc na numer alarmowy straży pożarnej 998.

Zastępy JRG po przybyciu na miejsce zdarzenia, uzyskując informację o pożarze urządzenia odpylającego, podjęły działania gaśnicze wprowadzając dwa prądy wody, jeden po klatce schodowej na piętro techniczne bezpośrednio na pożar cyklonu oraz drugi po zewnętrznej klatce schodowej w obronie na piętro techniczne. W wyniku zadymienia pracownik z obsługi technicznej został podtruty dymem i ewakuował się po drabince na dach budynku. Przy użyciu drabiny SCD 37 ratownicy ewakuowali poszkodowanego.

REKLAMA