Strona główna Aktualności Powrót drogowców. I zmiany w ruchu

Powrót drogowców. I zmiany w ruchu

0

Na ulicy Wschodniej w Ksawerowie rozpocznie się w przyszłym tygodniu przebudowa jej drugiego odcinka. Kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu. Po zimowej przerwie wznowiono natomiast prace, które rozpoczęły się w ubiegłym roku – na pierwszym odcinku. 

Prowadzi je firma z Porszewic (od ronda do ul. Bednarskiej). Termin ich zakończenia upływa, według umowy, 15 maja. Będące inwestorem Starostwo Powiatowe w Pabianicach zapłaci wykonawcy za przebudowę 1 mln 432 tys. zł.

Drugi etap tego przedsięwzięcia powierzono firmie z Łodzi. Roboty obejmą odcinek między ulicami Bednarską i Żeromskiego. Plac budowy został już przekazany, a od najbliższego poniedziałku ma być zmieniona organizacja ruchu. Inwestycja powinna zakończyć się pod koniec wakacji. Odcinek ten pochłonie 1 mln 154 tys. zł.

Jak będzie wyglądała ulica Wschodnia po przebudowie?

Wzdłuż jezdni, o szerokości sześciu metrów, po stronie wschodniej pojawi się chodnik, natomiast po zachodniej – ścieżka rowerowa. Dzięki kanalizacji deszczowej droga zostanie odwodniona – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

O sytuacji na ul. Wschodniej pisaliśmy TUTAJ.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o