Strona główna Na sygnale Wypadki Potrącenie na pasach. Piesza trafiła do szpitala

Potrącenie na pasach. Piesza trafiła do szpitala

33
41-latka została potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Waltera Jankego. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa została zabrana do szpitala.

Kobieta około godz. 10.30 wracała do domu z zakupami. Przechodziła przez ul. Waltera Jankego ze strony północnej na południową. Gdy dochodziła już do chodnika została potrącona przez Skodę Octavię jadącą od strony ul. Nawrockiego. Autem kierował 78-letni mężczyzna.

Na drodze widać ślady hamowania, rozpoczynają się około 3-4 metrów od przejścia. Kierowca mówił, że jechał wolno jednak uderzenie było silne o czym mogą świadczyć uszkodzenia w pojeździe. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak podaje producent skody:
Droga hamowania samochodu osobowego na suchej i równej nawierzchni wynosi:

30 km/h – 4,5-5 m
50 km/h – 12-13 m
70 km/h – 24-25 m
90 km/h – 40-42 m
110 km/h – 60-62 m
150 km/h – 116-120 m
Średni czas reakcji wynosi około 1 sekundy. Wprawni i doświadczeni kierowcy reagują szybciej, inni niestety dużo wolniej. Do tego należy doliczyć czas potrzebny na pełne zadziałanie układu hamulcowego, który wynosi mniej więcej 0,3 sekundy. Średnio pojazd zaczyna awaryjnie hamować po około 1,3 sekundy.

Około 14m

Panie Jach, kłania się matematyka na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej. Zobaczę wyliczenia 😃😃😃

Widać ,że młodzieniec – nie wie co się robi w sobotę po południu. Panie Przemku – z czasem zrozumie

Tu nie ma czego wyliczać. Jeżeli kobieta zdążyła już przejść 10 -12 metrów po przejściu a przez ten czas kierujący jej nie zauważył, to znaczy, że nie powinien być kierowcą.

A gdzie Ty człowieku masz w Pabianicach 12 matrow przejścia ?????? !!!!!! Chyba na aleja Jerozolimskich ale to nie to miasto. 12 m to by była już dawno za przejściem w Pabianicach

Te głupotę, którą napisałeś, pozostawię bez komentarza.

Nie, abym się czepiał, ale..

Znając długość Solarisa Urbino 12, sprawdziłem to. Zmierzyłem (korzystając z mapy lotniczej) długość autobusu, przekładając to na szerokość jezdni ulicy „Waltera”-Jankego. I wyszło… 12 metrów! Teoretycznie można postawić tam w poprzek taki autobus. Oznacza to, że ulica może mieć 11-12 metrów.
😀

Tam ma nawet 14 m

20211010.png

Te dane nie uwzględniły stopnia zużycia i jakości opon które w testach są dobrane jak optymalnie plus testy wykonywane są na nowym samochodzie a nie po 15 latach eksploatacji a tu ważny jest stan zawieszenia które dociska koło do powierzchni, jakość i stan układu hamulcowego np. stan klocków, tarcz więc te dane można sobie w buty wsadzić.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

I to jest potwierdzenie, żeby ludziom w takim wieku zabierać prawko:)

Na moje to od razu strzał w tył głowy… Będzie dobrze?

Rozumiem że jak pan dożyje tych 78lat to będzie się pan poruszał tylko komunikacją miejską albo taksówką

Nie ważne z jaką jechał prędkością, powinien zwolnić przed przejściem dla pieszych. Chyba że jest krótkowzroczny
i nie widział kobiety. Ciekawe kiedy robił badania. 80-letni pyszałek ,wsiada za kierownicę.Pan życia i śmierci.!

Otóż to, zgadzam się Grzegorzu z Tobą. Jeśli jest krótkowzroczny, to nie powinien zwalniać przed przejściem dla pieszych.

Jeden osiemnastolatek ostatnio był bardzo krótkozwroczny, to przed przejściem nawet przyspieszał

*krotkowidzącym

A jak się pytam czemu zwolnić nie ma takiej potrzeby przecież dziś widoczność była dobra a jazda 20 kilometrów na godzinę to utrudnianie ruchu i zato powinni walić duże mandaty koniec kropka. Pieszego widać z daleka chyba że kierujący jest już naprawdę słabo widzący jeśli tak to niech kierowca nie jeździ i zostanie w domu bo widocznie już nie nadaje się do jeżdżenia samochodem

Kodeks drogowy mówi o tym, że ma zmniejszyć prędkość przed przejściem dla pieszych. Nikt nie może za to „walić” mandatów.

To co tu piszesz to sprawdziło by się na pabianickiej w Łodzi tam przed fotoradarem jadą 40 km/h na 70ce .

Rozumiem że jak pan dożyje do tych 78lat to będzie się pan poruszał tylko komunikacją miejską albo taksówką a jeśli chodzi o pieszych to niektórzy myślą że auto po prostu zatrzyma się w miejscu

Mam nadzieję że już stracił prawko.

Myślę że po prostu dziadek był oślepiony, jak świeci słońce to w tym kierunku nic nie widać… T

Na drodze wschód-zachód o 10:30 na początku października (nie mylić z godziną 7:30-8:00) oślepia cię słońce?

Po zdjęciu widać że słońce miał po prawej stronie no chyba że zrobione było długo po zdarzeniu.

Jeśli Szymon okaże się honorowym mężczyzną to sam położy swoje prawko w Wydziale komunikacji osiągając podobny wiek życia czyli 76 lat.

Jak czytam niektóre komentarze krew mnie zalewa. Czepiacie się osób starszych a co niby młodzi świeci? Ile osób na przejściach zabijają? Nie lepiej się uczepić osób starszych. Sami jesteście pewnie osobami które przez miasto nie patrząc na znaki, przejścia i ludzi zasuwają ponad 70,wyprzedzają na pasach. Wam zabrać prawko się należy i skierowac na badania. Niech każdy się zajmie sobą a nie czepia innych. Sami będziecie starsi i na bank nie opuścicie kierownicy z wygody.

Tak psioczycie na starszych?Proszę bardzo – kilka dni temu,ulica 20 Stycznia, przechodziłam z psem na przejściu dla pieszych, samochód jadący od ulicy Nawrockiego zatrzymał się, z drugiej strony od ronda nadjechał groszkowyFiat Punto, za kierownicą dziewczę mlode, też się zatrzymała. Kiedy już doszłam na wysokość maski jej samochodu ta z impetem ruszyła.Odskoczylam do tyłu, panienka bardzo szybko odjechała w kierunku Nawrockiego. Czyżby pomroczność jasna? Z tego wynika, że nie wiek decyduje o uwadze i rozsądku, jak ktoś nie uważa, to ojetne czy ma 20 czy 100 lat.

„(…) że nie wiek decyduje o uwadze i rozsądku” Przecież nikt nie twierdzi, że każdy młody jest dobrym kierowcą, ani że starszym co do zasady brakuje uwagi i rozsądku. Zwyczajnie w pewnym wieku, różnym dla każdego, człowiek traci zdolność do bezpiecznego poruszania się samochodem, bo zmysły niedomagają – oczy, błędnik, głowa, ogólny czas reakcji i orientacja przestrzenna. Może się zdarzyć, że nawet jeśli ktoś w wieku 77 przeszedłby psychotesty (a raczej niewielu by przeszło), to już raptem rok później mógłby nie mieć na to żadnych szans. Takie starsze osoby jeżdżą, bez żadnych obowiązkowych corocznych badań, do momentu gdy: 1. Same… Czytaj więcej »

może był zajęty ogarnianiem sygnalizatorów, separatorów i beznadziejnej organizacji ruchu w tym miejscu? Piesza też nieogarnięta ażeby na tak szerokiej drodze i dobrej widoczności dać się trafić na pasach…