Strona główna Aktualności Postanowione: będzie zmiana organizacji ruchu

Postanowione: będzie zmiana organizacji ruchu

4
Do groźnego wypadku na skrzyżowaniu doszło w październiku ubiegłego roku.
Wypadki, do jakich doszło w ciągu kilku ostatnich miesięcy przy ośrodku zdrowia w Petrykozach skłoniły zarządców dróg do zajęcia się tematem bezpieczeństwa na znajdującym się koło niego skrzyżowaniu. Efektem będzie zmiana organizacji ruchu.

Teraz pierwszeńswo mają kierowcy jadący od strony Górki Pabianickiej. To jednak kwestia prawdopodobnie jeszcze 3-4 miesięcy. Później drogą z pierwszeństwem stanie się powiatowa – to ta, która wiedzie od strony Kudrowic i Szynkielewa.

Z kolei gminna, prowadząca od strony Górki Pabianickiej i Piątkowiska, będzie drogą podporządkowaną.

– Zostaną na niej ustawione znaki STOP – wyjaśnia Marcin Wieczorek, wójt gminy Pabianice. – Przed skrzyżowaniem z powiatową pojawi się również „przeszkoda”, mająca na celu zwrócenie kierowcom uwagi, że zbliżają się do niebezpiecznego miejsca. Być może poduszki berlińskie? Tego jeszcze nie ustalono.

W Starostwie Powiatowym w Pabianicach, w zarządzie którego znajduje się wyższa rangą droga, trwa opracowywanie projektu nowej organizacji ruchu. Wstępne plany mówią, że miałaby zacząć obowiązywać w wakacje.

Groźny wypadek na wspomnianym skrzyżowaniu, z udziałem dwóch samochodów i rowerzysty, wydarzył się w październiku ubiegłego roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

REKLAMA
Poprzedni artykułMichał w świetnej formie przed ME. 4 wygrane walki i srebro w Rumunii
Następny artykułCo się dzieje z 35-latkiem. Szuka go policja
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo wreszcie. Zapłon opóźniony ale zaiskrzyło.

Będzie trochę przypał jak się okaże, że wypadków będzie jeszcze więcej, bo większość kierowców jeździ na pamięć…
Pamiętacie zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu 20-go Stycznia i Grota-Roweckego?

No jasne, niechaj co dwa miesiące zmieniają drogę z pierwszeństwem, raz łamanym, raz dla trasy z Szynkielewa, raz dla drogi z Piątkowiska, a na pewno, przy „jeździe na pamięć” wypadków będzie mniej… 😀

Jakies ostatnie 20 lat jest takie samo… O ile nie wiecej