Strona główna Na sygnale Wypadki Poranna „czołówka” na Lutomierskiej

Poranna „czołówka” na Lutomierskiej

0
Na ulicy Lutomierskiej (drodze krajowej nr 71) dziś rano miał miejsce wypadek. W wyniku tego trzy osoby zabrano do szpitala.

Pogotowie, straż pożarna i policja zostały tam wezwane krótko przed godz. 7.00. Po dojeździe służb we wskazane miejsce okazało się, że na prostym odcinku drogi, na wysokości numeru 48, zderzyły się Mercedes i Opel, obydwa na pabianickich numerach rejestracyjnych. Jak wynika z ustaleń policjantów, winę za to ponosi mężczyzna, który podróżował Mercedesem od strony Konstantynowa Łódzkiego

– Kierowca tego samochodu zjechał na przeciwległy pas jezdni. Tłumaczył, że chciał ominąć pieszych, ale nie potwierdziliśmy, że faktycznie tak było – wyjaśniła obecna na miejscu policjantka.

W wypadku brała jeszcze udział Skoda (na rejestracji łódzkiej), której kierowca jechał od strony Pabianic, za Oplem i nie udało mu się w porę zahamować, aby uniknąć zderzenia.

Karetki zabrały do Pabianickiego Centrum Medycznego 51-latka podróżującego Oplem oraz dwoje pasażerów – 46-letnią kobietę oraz 16-letniego chłopaka. Skarżyli się na ból w klatce piersiowej. Kierowcom Mercedesa i Skody (jechali sami) nic się nie stało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Łączne straty w pojazdach oszacowano wstępnie na 12 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments