Strona główna Dzieje się Sport Popłynęła na rekord

Popłynęła na rekord

0

Paulina Piechota pobiła rekord Polski juniorów podczas swojego występu na Mistrzostwach Europy.

Tegoroczne zawody odbyły się na Węgrzech w miejscowości Hodmezovasarhely. Ze swojego występu na pewno może być zadowolona Paulina Piechota, która o 13 sekund poprawiła rekord Polski 17 i 18-latek na 1500 metrów stylem dowolnym, zapisując się jednocześnie w historii polskiego pływania z 4 wynikiem na tym dystansie. Niepobite rekordy za 1 i 2 miejsce należą od 2000 roku do Magdaleny Daszkiewicz.

Zawodniczka UKS Łódź zajęła na tych mistrzostwach 6. lokatę na dystansie 1500 m z czasem 16 minut 38 sekund i 77 setnych sekundy. Zwyciężyła siedemnastoletnia pływaczka z Portugalii, Tamila Holub. Polce brakowało do niej niecałych 18 sekund. Czternastą lokatę z czasem 17:08.12 zajęła druga reprezentantka naszego kraju, Dominika Janiszewska.

Dodatkowo Paulina zdobyła również siódme miejsce na dystansie 800 m stylem dowolnym z nowym życiom rekordem wynoszącym 8:41.49. A już za tydzień czeka na nią XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat, które będą się odbywały w Gliwicach w dniach 19-21 lipca.

Wyniki Pauliny śledzić można na jej fanpage’u na Facebooku.