Strona główna Aktualności Z miasta Popierasz Owsiaka? Wpisz się do księgi i przyjdź do parku

Popierasz Owsiaka? Wpisz się do księgi i przyjdź do parku

34

Władze Pabianic włączają się do akcji #muremzaowsiakiem i zapraszają mieszkańców do wsparcia szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powstała specjalna księga. 

Do księgi można wpisywać się w szpitalu do godz. 18.00 w niedzielę. Dlaczego w szpitalu? Bo ta placówka jest czynna 24 godziny na dobę i to właśnie tutaj trafiło wsparcie z fundacji WOŚP.

– Ufundowany sprzęt kosztował blisko 650 tysięcy złotych – podsumował prezydent Grzegorz Mackiewicz.

W niedzielę o godz. 20.00 w parku Słowackiego planowane jest „Światełko dla Owsiaka”.

– Zachęcamy do udziału. Weźcie telefony komórkowe, latarki, my zorganizujemy zimne ognie. Wierzę, że przyjdzie wiele osób. Pokażemy mur wsparcia dla Jurka Owsiaka – mówił Krzysztof Rąkowski, przewodniczący rady miejskiej.

Jerzy Owsiak, twórca i wieloletni szef WOŚP z funkcji prezesa zrezygnował po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, gdzie podczas finału WOŚP prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został raniony śmiertelnie nożem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ale jajca…. ale jajca…. : )))))))))))) No i co tu POradzisz? Nic nie POradzisz. Taki mamy klimat : )

Nie popieram. Zresztą wpisze sie może z 1000 osób, co pokazuje poparcie dla tego pana. Nie jestem hejterem, dlatego go nie wyzywam, ale budzi on spore kontrowersje.

Tak się zastanawiam, kto tu chce się wypromować…

Nie będę sie wpisywał, ale Jurku graj z nami dalej,…i jeden dzień dłużej…

Ja popieram tramwaj w należytym porządku. Gdzie mogę się wpisać Panie prezydencie?

napisz do Marszałka z PIS, bo dawny Marszałek z PO Stępień przygotował kasę dla Pabianic na tramwaj, której nam brakuje. Może teraz Pan Schreiber, dzięki Panu Ciebiadzie (wicemarszałek Województwa) i niedoszłemu prezydentowi Pabianic Stankowi (szef kancelarii sejmiku z PIS) nie odwróci kota ogonem i zrobi coś dla tego regionu. A najlepiej pisz do Senatora Łuczak, żeby w tej sprawie interweniował…(tak na marginesie chłopa przed wyborami do parlamentu prawie nie ma…a ile mógłby nam i sobie głosów tym załatwić)

Znowu wina PiS, że smród i ubóstwo w tej zapadłej dziurze jest od 10 lat conajmniej

Dziurę, to ty masz, pomijając lata.
Konkretnie to od 2015 r..

Z tego, co pamiętam to prezydent Pabianic obiecywał tramwaj, nie żaden marszałek. Nie odwracajcie kota ogonem, bo ludzi pamiętają co kto mówił! Chyba, że liczysz na wróżkę zębuszkę, co to spełniać będzie wyborcze życzenia PO

Ty czytaj, co Egon napisał, nie kombinuj. A ty pewnie Pytia ?

Jak Wy nic nie rozumiecie . Przecież będąc w parlamencie europejskim nie może być prezesem fundacji. To oczywiste.

Jeszcze nie jest i może być różnie. Wola wyborców a są nieprzewidywalni..

Ale 1 na liście już ma i o to mu chodzi. Naiwny narodzie.

No, to szacun dla ciebie, jak ma 1 !
Nie pisz do mnie w liczbie mnogiej, wy Kulfony !
O narodzie możesz tak twierdzić, bo to miliony. O mnie, niestety nie, jestem tylko obywatelem tego kraju, co się szczytnie zwie, RP !

Kulfon (a może Kulson), to jakiś wybryk natury.
Czyta w myślach…

Tak patrzę na to zdjęcie artykułu i tam jest Macek z demokratycznego wyboru pabianickiego ludu, reszta z nominacji i ta czapa władzy w naszym mieście nie ma nic innego do roboty ? Ośmieszają się tą akcją, bo są ważniejsze sprawy w Pabianicach do realizacji i dają ciała… Zawsze podziwiałem WOŚP a zwłaszcza pana Owsiaka, bo przez te wszystkie lata, robił dla narodu w sprawach medycznych więcej, niż kolejne polskie rządy, które w tym temacie stały nierządem. Wkurza mnie nagonka PiS, na szefa WOŚP, bo wg piśdzielstwa załamuje hegemonię guru kaczego Jaro. Ale na Boga, pan Jurek jest dorosły, wie co… Czytaj więcej »

ja tylko nie rozumiem jednego?? dlaczego pan Owsiak (sprzęt z jego zbiórek uratował mnóstwo dzieci i to jest fakt bez sprzeczny) musi być świętym świeckim platformy a nie wszystkich Polaków?

Przypominam, że wyborcy włączyli się do akcji: Władze Pabianic włączają się do akcji #muremzatramwajem. Jak tam tramwaj drodzy Włodarze? Jak konsekwencje dla ZDM za bardzo słabą organizację przy ostatnim oblodzeniu? Pan Jurek i tak finał poprowadzi nie martwcie się! Europoseł nie może być prezesem.

myślę, że czekają na ruch Marszałka z PIS, bo rząd już się zgodził, ciekawe co na to bydgoszczanin, bo PIS w sejmiku ma teraz realną szansę coś dla miasta zrobić. Zapytaj może senatora Łuczaka, bo myślę, że kto jak kto ale on też by pomógł.

Jakie Pabianice? Czy to prywatny folwark pana Mackiewicza? Tu mieszka 65 tys ludzi, w tym ja. I nie życzę sobie , żeby Pan w moim imieniu takie deklaracje składał. Kto chce to niech sobie popiera Owsiaka, ale we własnym imieniu. Ze społecznej akcji charytatywnej robicie polityczne rozgrywki. I jeszcze te akcje z modlitwą za prezydenta Gdanska pod kosciołem. Ludzie czy wy za grosz przyzwoitosci nie macie? Uszanujcie żałobę rodziny. Manifestacja w obronie demokracji, w obronie dzików, za duszę zmarłego, teraz za Owsiaka. To przechodzi ludzkie pojęcie. Wstyd.

Zgadzam się w 100%. Dodam jeszcze że jak trwoga to do Boga

Znów nie czytasz, obrazki oglądasz…

Jak trwoga to do ojca dyrektora. Słyszałem że szykuje się na konkurencyjną fundację pomocy społecznej. Może daremny samochód za dużo pali.

@Robek
?
YaGo

~`Alina :to się nie zgadzaj, nikt nikogo nie pędzi batem , aby złożył podpis, idzie ten co chce, a takich jest bardzo dużo i to was boli……. , ludzkie pojęcie przechodzi jak się czyta twoje wypociny , wyłącz tvp bo kał jaki kładą ci do mózgu już wychodzi ci uszami , a co gorsze wylewa się jeszcze na forach

Owsiak rezygnuje 14 stycznia a 16 stycznia towarzystwo już ma gotowe koszulki na tą okoliczność. Szok.
Zima trwa miesiąc a towarzystwo nie przygotowane do odśnieżania. Podwójny szok.

Racja. Jakby tak sprawnie działali w materii zarządzania miastem, to byśmy tu mieli krainę mlekiem i miodem płynąca. Byłby sprawny, darmowy transport publiczny, dobrze utrzymane drogi, chodniki, piękne tereny rekreacyjne, czyste powietrze bez smogu, baseny termalne i nowe miejsca pracy.

Jasne, że tak ! Tylko niech PiS nie blokuje kasy dla miasta !

Koszulki ? Ale masz problem. To sprawa od ręki !
Jednak za ostatnie szklanki na jezdni należy się komuś kop w nabiał i wypad !

Ale to wszystko kosztuje a my za to płacimy.

Nie szkoda róż, gdy płonie las…
Kasy na koszulki ci żal a 70 koła dla asystentek prezesa NBP już nie ?
Jasne ! Im się po prostu należy… a my za to płacimy krocie !

Głupie nygusy weźcie się do roboty za którą bierzecie nasze pieniądze !!!!!!!!!!

Może któryś liczy na mandat w Parlamencie UE, tylko że akurat u nich ciężko z angielskim, nie mówiąc o innych językach.

„A jak umarł Pan bogaty
To mu nieśli wieńce, kwiaty
Order dali mu p o śmierci
By mu złocił się na piersi
A jak umarł chłop z fabryki
Nie płakali, bo był nikim
Odszkodowań nie ma wtedy
Trumnę trzeba brać na kredyt
A jak padło dziecko z głodu
Nie ruszyło to narodu
Dalej po bogaczu kwilił
Taki To był nastrój chwili.