Strona główna Aktualności Z miasta Ponad 800 miejsc i większa scena. Taki ma być nowy amfiteatr

Ponad 800 miejsc i większa scena. Taki ma być nowy amfiteatr

10
W pabianickim parku Wolności powstanie nowy amfiteatr. W każdym razie wiele na to wskazuje – miasto ogłosiło bowiem przetarg na wykonawcę inwestycji.

Do zagospodarowania jest teren o powierzchni ponad 1900 metrów kwadratowych, na którym zostaną pobudowane scena i widownia.

Latem 2019 roku rozebrano tam stare trybuny, a następnie usypano skarpę i posiano trawę. Na nowych przewidziano 826 stałych, plastikowych siedzisk z możliwością dostawienia tymczasowych między trybunami i sceną. Ta natomiast będzie większa.

Roboty obejmą też m.in. utwardzenie kostką brukową placu przed sceną i poszerzenie do niej drogi dojazdowej. Trzeba też przebudować instalację energetyczną oraz zmienić lokalizację lamp oświetleniowych.

Wygląd tego terenu zmieni się ponadto dzięki innym pracom, w zakres których wejdzie wykonanie trawników oraz montaż elementów małej architektury (m.in. koszy na śmieci, balustrad).

Ile pochłonie przedsięwzięcie? Projekt architektoniczno – budowlany był opracowany w 2014 roku, wtedy wartość robót szacowano na 1,7 mln zł. Ceny uległy jednak zmianie i według nowego kosztorysu przekroczą, chociaż nieznacznie, 2 mln zł.

– Przebudowa amfiteatru stanowi kolejny i najważniejszy element rewitalizacji parku Wolności, która zresztą jest w toku. Trwa właśnie budowa oświetlenia wzdłuż głównej alejki, terenu górki aktywności i alejki wejściowej od ul. Moniuszki – zaznacza Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Znajduje się tam już sprawnościowy plac zabaw dla starszych dzieci (w miejscu dawnej restauracji), górka aktywności „Wieloryb”, trampoliny i siłownia plenerowa.

Firmy, które chciałyby pobudować dla miasta amfiteatr mogą składać oferty do 14 kwietnia. Kiedy się go doczekamy? Z dokumentacji przetargowej wynika, że okres realizacji wyniesie rok.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Lepsze by były tak jak dawniej ławki z drewnianych pali. co 10 lat umalować wymienić sztachetkę i jak ta lala. miejsca więcej do siedzenia i leżenia.Relaksu wincyj! a siedziska plastikowe będą po sezonie wypłowiałe z koloru i obsrane gdyż ich powierzchnia zobowiązuje do przyjmowania brudu…

Marudzisz jak typowy polok i bredzisz jak typowa zżęda idź na solarium bo za chwilę będziesz w statystykach na psychiatrii albo statystykach wisielców. I lepiej się odżywiaj bo może jadasz tłusto i masz gazy w nocy co by tłumaczyło niewyspanie i bredzenie. Więcej warzyw i owoców, tylko nie kradnij!

twoje wywody na mój temat wogóle mnie nie interesują i są nie na temat hejterze. Napisałem tylko co jest wg. mnie praktyczniejsze i w obsłudze technicznej, jak i dla osób użytkujących. Wygodniej czytając książkę na świeżym powietrzy uwalić się na deseczkach niż jak w domu na krześle siedzieć, jest to bardziej romantyczne.

Na czasy kowidowe obostrzeniowe jest to bardzo ciekawa inwestycja ale niektórzy Chociaż mają fotowoltaike na dachu domu

Gdzie będzie parking? Skoro inwestycja jest na obrzeżach wioski powinien być parking. Po drugie może najpierw lewityn skończyć?

Proponuję komunikację miejską i problem z parkowaniem rozwiązany

Najpierw taka musi być

To od kiedy przestały kursować miejskie autobusy ? Większość linii ma trasy w okolicy parku.

Tak, wyciąć poł parku i zalać asfaltem na miejsca dla tysiąca aut. Będą mieli gdzie dresiarze bączki po nocach kręcić zdezelowanymi BMW-icami.

Poszerzenie drogi dojazdowej to prioritet. W tym celu zostanie wyciętych okset drzew. Następnie się to wszystko wybrukuje, bo jak każdy pamieta, pod sceną zawsze było błoto po kolana. Trawa jest pase. Trawę to za oborą się ma, nie pod sceną. I dbać trzeba. A jak wyglądają plastikowe krzesełka na trybunach, gdy ktoś zostawi na jednym z nich niedopałek, można oglądać na boisku w Chechle. Wyglada jak po wojnie.