Strona główna Dzieje się Życie szkolne Ponad 500 maturzystów zaczyna egzamin dojrzałości. Inny niż zwykle

Ponad 500 maturzystów zaczyna egzamin dojrzałości. Inny niż zwykle

1
Przed absolwentami szkół ponadpodstawowych bardzo ważny egzamin – matura. W pięciu placówkach, które podlegają Starostwu Powiatowemu w Pabianicach przystąpi do niej 546 osób. 

Rozpocznie się w poniedziałek od języka polskiego. Dzień później będzie matematyka, a w środę zdający przystąpią do sprawdzianu wiedzy z języka angielskiego. Egzaminy z pozostałych przedmiotów ruszą od początku kolejnego tygodnia (od 15 czerwca).

Najwięcej maturzystów mają Zespół Szkół nr 2 –  141 oraz II Liceum Ogólnokształcące – 140. W I LO jest ich 115, w ZS nr 3 – 107, a najmniej w ZS nr 1 – 43.

– Całą grupę zdających tworzy 456 tegorocznych maturzystów oraz 90 z ubiegłych lat – poinformowała Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

Jeśli chodzi o tych drugich, liczby w poszczególnych szkołach przedstawiają się następująco: I LO – 23, II LO – 18, ZS nr 1 – 9, ZS nr 2 – 20, ZS nr 3 – 20.

Szkoły są przygotowane do przeprowadzenia pisemnych egzaminów maturalnych. Z powodu koronawirusa nie będzie sprawdzianów ustnych.

– Nasi uczniowie będą zdawali je w trzynastu salach. Wchodząc do budynku muszą mieć maseczki oraz zdezynfekować dłonie. To zresztą zasada, która będzie obowiązywała wszystkich maturzystów. Egzamin będzie można pisać bez maseczek na twarzy – wyjaśnia Henryk Kucharski, dyrektor ZS nr 2.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Powodzenia . Trzymamy kciuki